Փրկարարներին հաջողվեց կնոջը հանել հրապարակի շատրվանների ավազանից
14.25 Փրկարարներին, ի վերջո, հաջողվեց հանել կնոջը շատրվանների ավազանից եւ ձեռքերից բռնած՝ նստեցնել շտապօգնության մեքենա: Մեքենայի մեջ կինը թույլ չէր տալիս, որպեսզի դուռը փակեն ու խնդրում էր, որ իրեն լսեն: Երբ փրկրարաները բացեցին մեքենայի դուռը, կինը ասաց, որ մարդկությանը լուրջ վտանգ է սպառնում եւ որ նա իր այս արարքով փորձել է փրկել մարդկանց:
13. 15 Հրապարակի շատրվանների մեջ կին է մտել ու բղավում է. դեպքի վայրում են փրկարարները
Իրանի քաղաքացի, միջին տարիքի մի կին Հանրապետության հրապարակի շատրվանների մեջ է մտել ու դուրս չի գալիս։ Շատրվանները չեն գործում։
Ոստիկանները ձեռնաշղթաներով նրա ձեռքերը կապել են, որպեսզի ինքն իրեն չվնասի։ Այս պահին ԱԻՆ փրկարարական ջոկատը փորձում է համոզել կնոջը՝ դուրս գալ, սակայն նա միայն բղավում է՝ վիրավորելով ԱԻՆ աշխատակիցներին։

Спасателям удалось вытащить женщину из фонтанов
14:25 Спасателям, в конце концов, удалось вытащить женщину из фонтана и посадить в карету Скорой помощи. В машине женщина не позволяла, чтобы закрыли двери и просила, выслушать ее. Когда спасатели открыли двери, женщина сказала, что людям грозит большая опасность и своим поступком она пыталась спасти людей.
13:15 Гражданка Ирана, женщина средних лет залезла в фонтан на площади Республики и не уходит. Фонтаны не работают.
Полицейские надели на нее наручники, чтобы она не навредила себе. В данный момент спасательный отряд МЧС пытается убедить женщину уйти, однако она кричит, оскорбляя сотрудников МЧС.