«40 հազարով Սերժը կարա՞ ապրի» քաղաքացիները գնահատում են Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման տարիները (տեսանյութ)
Ապրիլի 9-ից Սերժ Սարգսյանն այլեւ չի լինի ՀՀ նախագահ։ Լրանում է նրա պաշտոնավորման 2-րդ ժամկետը: «Ա1+» - ը քաղաքացիների շրջանում հարցումներ է անցկացնրել՝ պարզելու, թե ի՞նչպես են գնահատում նրա պաշտոնավարման տարիները: Արդյունքներն իրարամերժ են. ոմանք բավարար գնահատական են տալիս, որոշներն էլ ընդհակառակը՝ շատ վատ: Քաղաքացիները Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավորման երկրորդ ժամկետի ավարտի առթիվ նրան հաջողություն են մաղթում, նրանցից մեկն էլ ասում է,- «Աստված տա, ճիշտ լինի դա, վերջին աշխատանքային օրը լինի»: Հիշեցնենք, որ ապրիլի 9-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում խորհրդարանում բացարձակ մեծամասնություն կազմող Հանրապետական կուսակցությունը պիտի վարչապետի թեկնածու առաջադրի, ՀՀԿ-ականները չեն ժխտում, որ հենց Սերժ Սարգսյանը կլինի նրանց թեկնածուն: Մանրամասները՝ տեսանյությում

«Серж может прожить на 40 тысяч?» - граждане оценивают годы пребывания в должности Сержа Саргсяна (видео)
С 9-го апреля Серж Саргсян более не будет президентом РА. Истекает 2-й срок его пребывания в должности. «А1+» провел опрос среди граждан, чтобы выяснить, как они оценивают годы его пребывания в должности. Результаты противоречивы, некоторые дают удовлетворительную оценку, другие - напротив, очень плохую. Граждане, по случаю завершения второго срока пребывания в должности Сержа Саргсяна, желают ему успеха, один из них говорит: “Дай Бог, чтоб это была правда, был последний рабочий день”. Напомним, что в период с 9-го по 16-е апреля Республиканская партия, составляющая абсолютное большинство в парламенте, должна выдвинуть кандидатуру премьер-министра, представители РПА не отрицают, что их кандидатом будет именно Серж Саргсян. Подробности – в видеоматериале