«Վարդաշեն» ՔՀԿ-ում տեղի ունեցավ դատապարտյալ Աշոտ Օհանյանի ցուցահանդեսը
Մայիսի 25-ին «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում տեղի ունեցավ դատապարտյալ Աշոտ Օհանյանի ստեղծագործական աշխատանքների ցուցահանդեսը, որը նվիրված էր Առաջին Հանրապետության 100-ամյակին և մայիսյան եռատոնին:
«Երեք ամիսների ընթացքում ստեղծված բարելիեֆ ոճի աշխատանքներս հիշողությունների, ապրումների, կյանքի փորձի և վերաարժևորման, ինչպես նաև կարոտի արդյունք են»,- իր խոսքում նշեց Ա. Օհանյանը: Արցախյան ազատամարտի մասնակից Աշոտ Օհանյանը վերջում իր շնորհակալությունը հայտնեց հիմնարկի վարչակազմին աջակցության համար:
Եռատոնին նվիրված միջոցառում է տեղի ունեցել նաև «Հրազդան» քրեակատարողական հիմնարկում: Մայիսի 14-ից 22-ը անցկացվել է շախմատի ներհիմնարկային առաջնություն, որին մասնակցել է 9 դատապարտյալ:

В УИУ «Вардашен» состоялась выставка осужденного Ашота Оганяна
25-го мая в уголовно-исполнительном учреждении «Вардашен» состоялась выставка творческихи работ подсудимого Ашота Оганяна, посвященная 100-летию Первой республики и тройному майскому празднику.
«Мои работы в стиле барельеф, созданные за три месяца – результаты моих воспоминаний, переживаний, жизненного опыта и переоценки, а также тоски», - отметил в своей речи А. Оганян. Участник Арцахской освободительной битвы Ашот Оганян в конце выразил благодарность адмикнистрации учреждения за поддержку.
Посвященное тройному празднику мероприятие состоялось также в уголовно-исполнительном учреждении «Раздан». С 14-го по 22-е мая прошел внутренний шахматный чемпионат, в котором участвовали 9 подсудимых.