Մոսկվայում ֆուտբոլային տրամադրություն է (տեսանյութ)
Այսօր երեկոյան Մոսկվայում տեղի կունենա Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որին ներկա կլինի նաեւ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Առաջինը կհանդիպեն ՌԴ-Սաուդյան Արաբիա հավաքականները;
Մոսկվայի կենտրոնական փողոցներում ֆուտբոլային տրամադրություն է։ Երկրպագուները շրջում են փողոցներով։ Նրանց մեծ շատ են Սաուդյան Արաբիայից ժամանած երկրպագուները։
Նրանք հանդես էին գալիս ամենատարբեր կերպարներով ու ոգեւորիչ կոչերով։ Նրանցից ետ չէին մնում նաեւ այլ երկրների երկրպագուները։
Դեպի Կարմիր հրապարակ տանող ճանապարհների եւ մայթերի մեծ մասը ոստիկանության աշխատակիցները փակել էին. հրապարակում երեկ մինչեւ ուշ գիշեր համերգ էր` օպերային համաշխարհային աստղերի մասնակցությամբ։ Ոստիկանները փակել էին նաեւ մայթերի այն հատվածները, որտեղ ամենից շատ էին հավաքված այս կամ այն թիմի երկրպագուները։

В Москве футбольное настроение (видео)
Сегодня вечером в Москве состоится торжественная церемония открытия Чемпионата мира по футболу, на которой будет присутствовать и премьер-министр РА Никол Пашинян.
Первыми встретятся сборные РФ – Саудовской Аравии.
На центральных улицах Москвы футбольное настроение. Болельщики гуляют по улицам. Среди них много болельщиков, прибывших из Саудовской Аравии.
Они выступали в самых различных образах и с воодушевляющими призывами. От них не отставали и болельщики других стран.
Сотрудники полиции перекрыли большинство дорог и тротуаров, ведущих к Красной площади, вчера до поздней ночи на площади проходил концерт, при участии мировых оперных звезд. Полицейские перекрыли и те участки тротуаров, где больше всего собралось болельщиков той или иной команды.