Արթուր Վանեցյանը Բակո Սահակյանի հետ այցելել է առաջնագիծ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 27-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանի հետ միասին այցելել է արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի հարավային հատված, տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին եւ տիրող իրավիճակին:
Այնուհետեւ Նախագահն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել բանակաշինության մի շարք խնդիրների շուրջ եւ կոնկրետ հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, ԱԱԾ տնօրեն Սամվել Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Артур Ванецян с Бако Саакяном посетили передовую
27 февраля Президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с директором Службы национальной безопасности Республики Армения Артуром Ванецяном посетил южный участок арцахо-азербайджанской границы, на месте ознакомился с ходом службы военнослужащих и текущей ситуацией.
Затем Президент провел рабочее совещание по ряду вопросов армейского строительства и дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.
Президента сопровождали министр обороны Республики Арцах Карен Абрамян, директор СНБ Самвел Шахраманян, другие должностные лица.