Այսուհետ Ճանապարհային երթևեկության նշանները կհամապատասխանեցվեն եվրոպական չափանիշներին (տեսանյութ)
Կառավարության հերթական նիստն այսօր վարում էր փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով Ստրասբուրգում է։
ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանի ներկայացրած նախագծով այսուհետ ՃՈ նշանները կհամապատասխանեցվեն եվրոպական չափանիշներին։
«Այս նախագծում կային նաեւ մգեցված ապակիներով մեքենաների հետ կապված դրույթ։ Ինչո՞ւ է հանվել»,-հետաքրքրվեց փոխվարչապետը։ Օսիպյանը նշեց, որ մեքենաներ կան, որոնց մգեցված ապակիները գործարանային են եւ մեր ոստիկանները դեռ զինված չեն համապատասխան տեխնիկայով ստուգելու մգեցվածությունը գործարանային է, թե ոչ։
Առողջապահության նախարարն ուշադրություն հրավիրեց նաեւ ավտոմոբիլային տրանսպորտով տեղաշարժվող երեխաների անվտանգության հարցին։ Նախարար Արսեն Թորոսյանն ընդգծեց քարսիթների եւ ամրագոտիների կիրառման կարեւորությունը, որոնց օգտագործումից հետո հնարավոր կլինի խուսափել դժբախտ պատահարների հետեւանքներից։

Отныне дорожные знаки будут приведены в соответствие с европейскими критериями (видео)
Поддержи А1+!Очередное заседание Правительства сегодня вел вице-премьер Тигран Авинян. Премьер-министр Никол Пашинян находится в Страсбурге с рабочим визитом.
Согласно проекту, представленному начальником полиции РА Валерием Осипяном, отныне дорожные знаки будут приведены в соответствие с европейскими критериями.
«В этом проекте было также положение, связанное с автомобилями с затемненными стеклами. Почему оно было снято?» - поинтересовался вице-премьер. Осипян отметил, что есть автомобили, затемненные стекла в которых заводского производства и наши полицейские еще не оснащены соответствующей техникой, чтобы проверить затемненность заводская или нет.
Министр здравоохранения также привлек внимание к вопросу безопасности детей, перемещающихся автомобильным транспортом. Министр Арсен Торосян подчеркнул важность карситов и ремней безопасности, использование которых позволит избежать последствий аварий.