Կոկորդից գնդակահարված կենդանին մայթին նստած արնահոսում էր, իսկ մարդիկ նկարում էին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԹափառող շների պրոբլեմն, անշուշտ, առկա է։ Անշուշտ խնդիր է բնակավայրերի համար, մարդկանց համար,հատկապես չլուսավորված տարածքներում` ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությանպատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը։
Պատգամավորի խոսքով` խնդիրը կարգավորման կարիք ունի, իսկ տրամադրված միլիոնավոր դրամների հասնող գումարների միջոցով կենդանիների ստերջացման, տեղահանման, համապատասխան վայրերի կառուցման փոխարեն կենդանիները գնդակակահարվել են՝ դիակները թողնվելով հանրային տարբեր վայերում։
«Քաղաքակիրթ մարդկության, քաղաքակիրթ հասարակության համար անտանելի իրավիճակ է, երբ կոկորդից գնդակահարված, բայց չսատկած կենդանին փողոցում, հասարակական վայրում մայթին նստած արյունահոսում էր, և մարդիկ, այդ թվում՝ անչափահաս երեխաները, նկարահանում էին և հետո համացանցում շրջանառում»,- խնդիրների մի օրինակ նշեց ԲՀԿ-ական պատգամավորը։
Ուրիխանյանն առաջարկեց խորհրդարանին քվեարկել թափառող շների վերաբերյալ իր կազմած օրինագծի ընդունման օգտին, որը նախկին խորհրդարանական մեծամասնության կողմից չի ընդունվել։
Այնուամենայնիվ, խորհրդարանը այսօր մերժեց «Կենդանական աշխարհի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի

Раненое в горло животное кровоточило сидя на тротуаре, а люди фотографировали (видео)
Поддержи А1+!Проблема бродячих собак, безусловно, существует. Бесспорно, это проблема для населенных пунктов, для людей, в особенности на неосвещаемых территориях, заявил с кафедры НС депутат от фракции “Процветающая Армения” Тигран Уриханян.
По словам депутата, проблема нуждается в урегулировании, а вместо того, чтобы на предоставленные суммы, достигающие миллионов драм, животных стерилизовали, эвакуировали, строили соответствующие места, животных расстреляли, оставив трупы в различных общественных местах.
“Это невыносимая ситуация для цивилизованного человечества, цивилизованного общества, когда раненое в горло, но не погибшее животное на улице, в общественном месте кровоточит, а люди, в том числе несовершеннолетние дети, фотографируют и потом распространяют по интернету”, - отметил одну из проблем депутат от ППА.
Уриханян предложил парламенту проголосовать за принятие составленного им законопроекта, относящегося к бродячим собакам, который не был принят прежним парламентским большинством.