Երեւանի «Շտաբուժօգնության» աշխատողները կունենան ապահովագրություն
Աջակցիր «Ա1+»-ինԿառավարության որոշումով Սոցիալական փաթեթի շահառուների մեջ ավելացվել են Երևանի «Շտաբուժօգնություն» ՓԲԸ ավագ, միջին և կրտսեր բուժաշխատողները՝ թվով 560 աշխատակից: Երեւանի քաղաքապետի մամլո խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը իր ֆեյսբուքյան էջում մամրամասներ է ներկայացրել.
«Նախագծով առաջարկվող փոփոխությունների արդյունքում առողջապահության ոլորտի ևս շուրջ 610 աշխատողների համար ձեռք կբերվեն առողջապահության փաթեթներ և նշված անձանց բժշկական օգնությունը կիրականացվի պետության կողմից երաշխավորված անվճար և արտոնյալ պայմաններով: Արդյունքում շահառուների բժշկական օգնությունը կդառնա որակյալ, հասանելի և մատչելի: Շահառուները անխոչընդոտ հնարավորություններ կունենան իրենց նախընտրած բժշկական հաստատությունում, համապատասխան բժշկական փաթեթի շրջանակներում ստանալ անհրաժեշտ բժշկական ծառայություններ»:
Հիշեցնենք, որ շտապօգնության աշխատակիցները երկար ժամանակ է պահանջում էին աշխատավարձի բարձրացում եւ բուժապահովագրություն։

У сотрудников ереванской “Скорой помощи” будет страховка
Согласно решению правительства Республики Армения, в число бенефициаров социального пакета добавлены 560 старших, средних и младших медработников ЗАО “Скорая помощь”. В результате предлагаемых изменений, для 610 работников сферы здравоохранения будут приобретены пакеты здравоохранения, и медицинская помощь указанным лицам будет осуществляться на гарантированных государством бесплатных и льготных условиях.
В результате бенефициарам будет предоставляться качественная и доступная медицинская помощь. Бенефициары будут иметь беспрепятственную возможность в выбранном ими медицинском учреждении, в рамках соответствующего медицинского пакета получать необходимые медицинские услуги.
Сотрудники скорой помощи Еревана еще с января подняли волну протестов, требуя повышения зарплаты и возможности пользоваться услугами социального пакета.