Արթուր Հովհաննիսյանը կվերցնի պատգամավորի մանդատը
«Իմ քայլը» խմբակցությունը կունենա նոր պատգամավոր։ Արթուր Հովհաննիսյանը կվերցնի պատգամավորական մանդատը։
«Ա1+»-ի հետ զրույցում նա ասաց, որ նախնական որոշում ունի, եթե մինչև մեկ շաբաթը Նարինե Թուխիկյանը հրաժարականի դիմումը հետ չվերցնի, ապա ինքը կվերցնի պատգամավորական մանդատը:
Արթուր Հովհաննիսյանը «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համամասնական ցուցակում զբաղեցնում է 82-րդ հորիզոնականը: Նա ծնվել է 1990թ. մայիսի 26-ին: Այժմ Արթուր Հովհաննիսյանն աշխատում է Կառավարության «Տեղեկատվության և վերլուծության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալի պաշտոնում:
Մեր հարցին, թե ի՞նչպես է պատկերացնում իր աշխատանքը խորհրդարանում, Արթուր Հովհաննիսյանը նշեց, որ ժամանակի և  ծանրաբեռնվածության պատճառով չի մտածել օրենսդիր մարմնի աշխատանքի մասին:
«Երկրում փոփոխությունները բազմաթիվ են, որոնք պարբերական աշխատանքի կարիք  ունեն, բայց հիմա չեմ ցանկանա առանձնացնել կոնկրետ ոլորտ, որովհետև  դրանք ուսումնասիրման, գործընկերներիս հետ աշխատանք ենք ենթադրում»,- ընդգծեց Արթուր Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ մայիսի 30-ին «Իմ քայլը» խմբակցության  պատգամավորի մանդատից հրաժարականի դիմում է ներկայացրել  Նարինե Խաչատուրյանը (Թուխիկյան):

Артур Ованнисян получит депутатский мандат
В беседе с «А1+» он сказал, что у него есть предварительное решение, что если в течение недели Нарине Тухикян не отзовет свое решение об отставке, то он возьмет мандат депутата.
Артур Ованнисян занимает 82-ю строку в пропорциональном списке альянса партий «Мой шаг». Он родился 26-го мая 1990г. Сейчас Артур Ованнисян работает в должности заместителя директора ГНКО «Центр информации и аналитики» Правительства.
На наш вопрос о том, как он представляет свою работу в парламенте, Артур Ованнисян отметил, что из-за времени и загруженности не думал о работе законодательного органа.
«В стране множество изменений, которые нуждаются в регулярной работе, но сейчас я не хочу выделить конкретную сферу, потому что они предполагают работу по изучению с партнерами», - подчеркнул Артур Ованнисян.
Отметим, что 30-го мая заявление об отказе от мандата депутата от фракции «Мой шаг» подала Нарине Хачатурян (Тухикян).