Զուգադիպություն է. «Սանիթեքի» տնօրենը՝ Տարոն Մարգարյանի հրաժարականից հետո ընկերության աշխատանքի վատթարացման մասին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Սանիթեք» ընկերությունը հրաժարվել է Թբիլիսիում ասուլիս տալ, որովհետև ինֆորմացիա է ստացել, որ մեդիաարշավ է սկսվելու: Այս մասին Թբիլիսիից ուղիղ կապով հայտնեց ընկերության տնօրեն, սեփականատեր Նիկոլա էլ Թավիլը։
Իսկ թե ինչո՞ւ նա ներկա չէ այսօրվա ասուլիսին, վերջինը նշեց, որ ընկերության իրավաբանական թիմի կողմից խորհուրդ է տրվել այս փուլում չգալ։ Մանրամասների մասին Նիկոլա էլ Թավիլը չցանկացավ մեկնաբանություն տալ: Տնօրենը հերքում է այն, թե սաբոտաժ է անում քաղաքապետարանի դեմ:
«Ա1+»-ի հարցին, թե ինչպե՞ս են մեկնաբանում այն փաստը, որ ընկերությունը սկսեց առավել վատ աշխատել, երբ հրաժարական ներկայացրեց նախկին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Նիկոլա էլ Թավիլը չհամաձայնեց, թե աղբահանության խնդիրները առաջացել են հեղափոխությունից հետո, երբ նաև հրաժարական տվեց Տարոն Մարգարյանը:
«Ուղղակի զուգադիպություն է եղել, որ ընկերության վիճակը ծանրացավ հենց այդ ժամանակաշրջանում: Մենք ոչ մի քաղաքական ուժի հետ կապ չունեցող ընկերություն ենք, մենք միջազգային ներդրող ենք: Հարց է առաջանում՝ ո՞ւմ համար պետք է կորցնենք մեր գումարները՝ Տարոն Մարգարյանի՞, քաղաքապետարանի՞, թե՞ Կառավարության»,-ասաց նա:

Это – совпадение: Директор “Санитека” об ухудшении работы компании после отставки Тарона Маргаряна (видео)
Компания “Санитек” отказалась созвать пресс-конференцию в Тбилиси, потому что получила информацию, что начнется медиа-кампания. Об этом из Тбилиси по прямой связи сообщил директор, владелец компании Никола эль Тавил.
На вопрос, почему он не присутствует на сегодняшней пресс-конференции, последний отметил, что юридическая команда компании порекомендовала не приезжать на этом этапе.  О подробностях Никола эль Тавил не захотел комментировать. Директор опровергает, что он саботирует против мэрии.
На вопрос “А1+”, как  они комментируют тот факт, что компания стала работать особенно плохо, когда подал в отставку бывший мэр Тарон Маргарян.
“Просто произошло совпадение, что состояние компании стало более тяжелым именно в этот период. Мы являемся компанией, не имеющей отношения ни к одной политической силе, мы – международный инвестор. Возникает вопрос, для кого мы должны потерять наши деньги – Тарона Маргаряна, мэрии или Правительства?”, - сказал он.