«Սանիթեք»-ի տնօրենի խոսքով՝ իրենք պատրաստ են 4 մլն դոլարի ներդրում անել
«Սանիթեք» ընկերության սեփականատերը այսօր հրավիրված ասուլիսին ներկայացրեց 2 հնարավոր լուծում՝ աղբահանության հարցը կարգավորելու համար։ Նրա խոսքով՝ մեկը կարճաժամկետ, մյուսն էլ երկարաժամկետ ծրագիր է։
«Կարճաժամկետ ծրագրի համար՝ քանի որ քաղաքապետարանը ձեռք է բերել աղբամաններ և աղբատար մեքենաներ, «Սանիթեք»-ի հետ ջանքերի մեկտեղումը վերջ կդնի այսօրվա աղբահանության վիճակին»,- ընդգծեց ընկերության տնօրեն և սեփականատեր Նիկոլա Էլ Թալիվը։
Երկարաժամկետ ծրագրի մասով նա նշեց, որ «Սանիթեքը» պատրաստ է 4 մլն դոլարի ներդրում կատարել՝ աղբամաններ և աղբատար մեքենաներ գնելու համար։
«Մենք պատրաստ ենք տարեկան ներդրում կատարել՝ 500 աղբաման ձեռք բերելու համար, հնարավորինս արդիականացնել եղած ավտոպարկը»,- ընդգծեց նա։

По словам директора “Санитек”-а, они готовы произвести инвестиции на сумму 4 млн долларов
Поддержи А1+!Владелец компании “Санитек” на созванной сегодня пресс-конференции представил 2 возможных решения для урегулирования проблемы вывоза мусора. По его словам, одно из них – краткосрочная, другое – долгосрочная программа.
«Для краткосрочной программы, поскольку мэрия приобрела мусорные баки и мусоровывозящие машины, объединение усилий с “Санитек”-ом положит конец сегодняшней ситуации с вывозом мусора”, - подчеркнул директор и владелец компании Никола Эль Талив.
По части долгосрочной программы он отметил, что “Санитек” готов произвести инвестиции на сумму 4 млн долларов для приобретение мусорных баков и мусоровывозящих машин.
“Мы готовы ежегодно инвестировать для приобретения 500 мусорных баков, по возможности модернизировать имеющийся автопарк”, - подчеркнул он.