69971828_2152146965086533_7358523848548941824_n (1)
«Երևանի Թումանյան 32 հասցեում գտնվող շենքի 6-րդ հարկից ընկած 2.5 տարեկան տղա երեխան գիտակցության է եկել ու ճանաչել ծնողներին:
Երեխան սեպտեմբերի 5-ին անգիտակից վիճակով տեղափոխվել էր «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունք:
Փոքրիկի մոտ առկա է զուգակցված վնասվածքներ, գանգի ոսկրերի ցիրկուլյար կոտրվածք, գլխուղեղի սալջարդ, ողերի կոտրվածքներ, կոնքի ոսկրերի կոտրվածքներ: Երկու օր առաջ սկսել էր շնչել ինքնուրյուն: Վիճակը շարունակում է մնալ ծանր, բայց կայուն: Գտնվում է «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի բժիշկների խիստ հսկողության տակ:
ՀԳ. Վերջին երկու օրերին այս ընտանիքին օգնություն ցույցաբերելու համար տասնյակ զանգեր ենք ստացել: Ուզում եմ փոխանցել, որ ծնողները որևէ օգնության կարիք չունեն և ոչ մեկից օգնություն չեն խնդրել: Անհրաժեշտության դեպքում մենք առաջինը կհաղորդենք այդ մասին: Առողջություն փոքրիկին»։

Упавший из здания ребенок пришел в сознание и узнал родителей: пресс-секретарь
Поддержи А1+!2,5-летний мальчик, который выпал с 6-го этажа на улице Туманяна 32 в Ереване, пришел в сознание и узнал своих родителей.
Об этом на своей странице в Фейсбук написал помощник директора по связям с общественностью медцентра “Пресвятой Богородицы” Геворг Дердзян.
“5 сентября ребенка в бессознательном состоянии доставили в реанимационное отделение медцентра “Пресвятой Богородицы”. У ребенка были взаимосвязанные травмы, циркулярный перелом черепа, переломы ребер, переломы бедра. Два дня назад он начал дышать самостоятельно. Состояние остается тяжелым, но стабильным. Он находится под строгим контролем врачей медцентра”, - отметил Дердзян.
По его словам, за последние два дня поступило несколько десятков звонков, чтобы помочь этой семье, но его родители не нуждаются в какой-либо помощи и не обращались за помощью.