Մշտապես բացահայտել ենք սուտը և մանիպուլյացիան․ Լարիսա Մինասյան (տեսանյութ)
Երեք շաբաթ անընդմեջ «ՎԵՏՕ» կազմակերպությունը ակցիաներ է իրականացնում «Բաց հասարակության հիմնադրամներ- Հայաստան»-ի գրասենյակի առջև, նշում է հիմնադրամի տնօրեն Լարիսա Մինասյանը՝ հավելելով, որ դրա նպատակն է «սադրել, բռնության և ճնշման ենթարկել գրասենյակի աշխատակիցներին»։
Նա տեղեկացրեց, որ իրենք դիմել են ոստիկանություն։
Լարիսա Մինասյանի խոսքով՝ գրասենյակը մշտապես աջակցել է պետական զարգացման բարեփոխումների ծրագրերին,՝ այդ թվում՝ կրթական, Եվրոպայի խորհրդին միանալու իրավական ծրագրերին։ Նա նշում է, որ իրենց գործունեության ընթացքում իրենք մշտապես բացահայտել են սուտը և մանիպուլյացիան։ Նա հիմնադրամի դեմ իրականացված ակցիաները համարում է հեղափոխական արժեքների դեմ ուղղված ակցիա։
«Մեր դեմ ակցիաները թիրախավորված են նախորդ ռեժիմից՝ նրանց ֆինանսավորող աղբյուրներով։ Ռևանշիստական միտում եմ տեսնում»,- ասաց նա։

Мы постоянно разоблачали ложь и манипуляцию: Лариса Минасян (видео)
Поддержи А1+!Три недели подряд организация «ВЕТО» проводит акцию напротив офиса «Фонды открытого общества – Армения», - отмечает директор фонда Лариса Минасян, добавляя, что цель этого «провоцировать, подвергнуть насилию и давлению сотрудников офиса».
Она сообщили, что они обратились в полицию.
По словам Ларисы Минасян, офис всегда поддерживал программы реформ государственного развития, в том числе образовательные программы, правовые программы по присоединению к Совету Европы. Она отмечает, что в процессе своей деятельности онин постоянно разоблачали ложь и манипуляции. Она считает акции против фонда акцией, направленной против революционных ценностей.
«Акции против нас организованы прежним режимом, финансируемыми им источниками. Я вижу реваншистскую тенденцию», - сказала она.