Վստահ եմ, որ Նաիրի Հունանյանը վաղաժամկետ չի ազատվի․ Արմեն Խաչատրյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանն «Ա1+»-ի հետ զրույցում անդրադառնալով հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչության գործով ցմահ դատապարտյալ Նաիրի Հունանյանի վաղաժամկետ ազատման դիմումին նշեց՝ դիմում ներկայացնել դեռ չի նշանակում, որ պետք է վաղաժամկետ ազատվի․ դա դեռ քննարկվում է։
«Իմ անձնական կարծիքն այն է, որ ես վստահ եմ, որ Նաիրի Հունանյանը վաղաժամկետ պայմանական չի ազատվի»,- ասաց պատգամավորը։ Նա նշեց՝ իրեն հետաքրքրում է հանցագործությունը կատարելու մոտիվացիան։
«Ես, լինելով ոստիկանության նախկին ծառայող, ավելի շատ հակված եմ կասկածելու նախկին հանգամանքներին, քան առերևույթ վստահելու և այդ կասկածները պետք է ամբողջապես փարատվեն։ Կարծում եմ, որ ժամանակի ընթացքում դա տեղի կունենա»,-նշեց Արմեն Խաչատրյանը։
Նա նաև ասաց՝ Հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության բացահայտման համար առանձին հանձնաժողով ստեղծելու անհրաժեշտություն չի տեսնում։
«Վստահ եմ, որ եթե Դատախազությունը բավարար հիմքեր և առիթներ ունենա նոր երևան եկած հանգամանքների ուժով գործ հարուցի կամ վարույթ վերսկսի, ապա դա անպայման կանի»։

Уверен, что Наири Унанян не будет освобожден досрочно: Армен Хачатрян (видео)
Поддержи А1+!Депутат от фракции НС “Мой шаг” Армен Хачатрян, обратившись в беседе с “А1+” к заявлению пожизненно заключенного по делу 27-го октября о досрочном освобождении, отметил: подача заявления еще не значит, что он должен быть досрочно освобожден, это пока еще обсуждается.
«Мое личное мнение таково, что я уверен, что Наири Унанян не будет досрочно условно освобожден”, - сказал депутат. Он отметил: его интересует мотивация совершения преступления.
“Я, будучи бывшим сотрудником полиции, более склонен подозревать прежние обстоятельства, нежели явно доверять и эти сомнения должны быть полностью развеяны. Думаю, что со временем это произойдет”, - отметил Армен Хачатрян.
Он также сказал, что не видит необходимости в создании отдельной комиссии для раскрытия злодеяния 27-го октября.
“Уверен, что если у Прокуратуры будет достаточно оснований и поводом для возбуждения дела или возобновления производства силой вновь открывшихся обстоятельства, она обязательно сделает это”.