Խիստ դատապարտելի ու մտահոգիչ եմ համարում․ ՄԻՊ-ը՝ նկարահանող խմբի աշխատանքները խոչնդոտելու մասին
Լրագրողի մասնագիտական գործունեությունը խոչնդոտելը կամ դրան ոչ իրավաչափ միջամտելն անթույլատրելի է՝ անկախ որևէ մեկի համակրանքից կամ հակակրանքից:
Լրագրողը կամ լրատվամիջոցի որևէ այլ ներկայացուցիչ պարզապես կատարում են իրենք մասնագիտական աշխատանքը։ Նրանք այդ կերպ ապահովում են մեզնից յուրաքանչյուրի, ողջ հանրության տեղեկացված լինելու իրավունքը: Նրանց այդ աշխատանքը պաշտպանված է մեր երկրի Սահմանադրությամբ ու օրենքներով:
Խիստ դատապարտելի ու մտահոգիչ եմ համարում «Կենտրոն» հեռուստաընկերության լրատվական ծրագրի նկարահանող խմբի անդամների նկատմամբ այսօր արձանագրված վերաբերմունքը:
Քաղաքացիական որևէ ակցիա իրականացնելիս կամ որևէ հարցի առնչությամբ բողոք արտահայտելիս պետք է գործել օրենքին հանահունչ, հարգել այլոց իրավունքներն ու արժանապատվությունը և չխոչընդոտել այլոց մասնագիտական աշխատանքը:

Я считаю крайне предосудительным и беспокоящим: Омбудсмен о воспрепятствовании работе съёмочной группы
Воспрепятствование профессиональной деятельности  журналиста или неправомерное вмешательство в нее недопустимо, вне зависимости от чьей-либо симпатии или антипатии.
Журналист или какой-либо представитель СМИ просто выполняют свою профессиональную работы. Они таким образом обеспечивают право каждого из нас, всего общества на то, чтобы быть информированными. Эта их работа защищена Конституцией и законами нашей страны.
Я считаю крайне предосудительным и беспокоящим зафиксированное сегодня отношение к членам съёмочной группы информационной программы телевидения «Кентрон».
Проводя какую-либо гражданскую акцию или выражая протест в связи с каким-либо вопросом нужно действовать созвучно закону, уважать права и достоинство других и не препятствовать профессиональной деятельности других.