Կանայք պահանջում են կալանավորել Ռազմիկ Աբրահամյանին․ ակցիա՝ դատախազության դիմաց (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԳլխավոր դատախազության դիմաց հավաքվել են երեխաներին կորցրած մայրեր, ովքեր պահանջում են կալանավորել ապօրինի որդեգրումների գործով անցնող Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտ» ՓԲ ընկերության (Հանրապետական ծննդատան) տնօրեն Ռազմիկ Աբրահամյանին։
Հավաքված կանայք կասկածներ ունեն, իրենց երեխաները չեն մահացել, քանի որ նրանցից շատերը երեխաների դիերը չեն տեսել: Նրանք նշում են, որ տարիներ շարունակ պայքարել են իրենց մահացած երեխաներին գտնելու համար, սակայն գործին ընթացք չի տրվել:
Դատախազության աշխատակիցները կանանց ներս հրավիրեցին՝ նրանց պահանջը լսելու համար, սակայն վերջիններս նշեցին, որ իրենք ցանկանում են հանդիպել միայն գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին։
Գլխավոր դատախազն ընդունեց կանանց։ Վերջինս վստահեցրել է, որ ամեն ինչ արվելու է՝ գործի բացահայտման համար։

Женщины требуют арестовать Размика Абраамяна: акция напротив прокуратуры (видео)
Напротив генеральной прокуратуры собрались матери, потерявшие детей, которые требуют арестовать директора ЗАО «Республиканский институт репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологии» (Республиканской больницы) Размика Абраамяна, проходящего по делу незаконных усыновлений.
Собравшиеся женщины подозревают, что их дети не умерли, поскольку многие из них не видели трупов детей. Они отмечают, что годами боролись за то, чтобы найти своих умерших детей, но делу не был дан ход.
Сотрудники прокуратуры пригласили женщин внутрь, чтобы заслушать их требование, однако последние отметили, что они хотят встретиться только с генеральным прокурором Артуром Давтяном.