Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացրել է․
3. Իրանի Իսլամական Հանրապետության հետ բեռնափոխադրումները իրականացնել առանց սահմանափակումների, կիրառելով վարորդների նկատմամբ հատուկ հսկողության ռեժիմ:
4. Որեւէ սահմանափակում չկիրառել Հայաստանի Հանրապետության եւ Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացիների՝ հայրենիք վերադառնալու համար:
5. Երկու շաբաթվա ընթացքում բարեկամ Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարության հետ լինել սերտ հաղորդակցության մեջ, ամբողջացնել տեղեկությունները ԻԻՀ-ում կորոնավիրուսի տարածման ծավալների վերաբերյալ՝ հետագա անելիքները ճշգրտելու համար:
6. Կառավարությունը քիչ անց հեռակա նիստով կկայացնի համապատասխան որոշում, որը ուժի մեջ կմտնի հրապարակման պահից:
Հարկ եմ համարում արձանագրել, որ Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածության ոչ մի դեպք չունենք եւ հույս ունեմ՝ չենք ունենա: Հայաստանը ունի բոլոր անհրաժեշտ տեխնիկական եւ մասնագիտական ռեսուրսները կորոնավիրուսի ճշգրիտ ախտորոշման համար»:

Какие будут ограничения в связи с прекращением коммуникации с Ираном?
По итогам заседания комиссии по предотвращению ввоза коронавируса было решено прекратить сухопутное сообщение с Ираном, в отношении воздушного сообщения ввести некоторые ограничения.
Oб окончании заседания и принятых по его итогам решениях на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По итогам заседания было решено:
1. На две недели прекратить сухопутное сообщение с Исламской Республикой Иран
2. В отношении воздушного сообщения применить неполное ограничение
3. Грузоперевозки с Исламской Республикой Иран осуществлять без ограничений, применяя режим особого контроля над водителями.
4. Не применять каких-либо ограничений для возвращения на родину граждан Республики Армения и Исламской Республики Иран.
5. В течение двух недель находиться в тесном контакте с правительством дружественной Исламской Республики Иран, обобщать сведения о масштабах распространения коронавируса в ИРИ для уточнения дальнейших действий
6. Правительство Армении на заочном заседании примет соответствующее решение, которое вступит в силу с момента публикации
“Считаю необходимым констатировать, что в Армении нет ни одного случая заражения коронавирусом, и надеюсь, что не будет. В Армении есть все необходимые технические и профессиональные ресурсы для диагностики коронавируса”, - написал премьер.