«Սա այն սեզոնն էր, որ Ծաղկաձորի բնակիչները կարող էին գումար աշխատել. հիմա դրանից էլ զրկվեցին» (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱզգային ժողովի ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով Գագիկ Ծառուկյանի այն հայտարարությանը, թե Ծաղկաձորում հյուրանոցները դատարկվել են, նշեց.
«Այնտեղ արդեն մարդկանցից դժգոհություններ ենք ստացել, որ տուրիստները լքել են, ամրագրումները չեղարկվել են, Ծառուկյանը ի՞նչ շահ ունի այդ հարցում ասելու մի բան, որը իրականությանը չի համապատասխանում: Մարդը հստակ ասեց՝ եթե ուզում եք, մեքենա կտրամադրի, վառելիք կտրամադրի, գնացեք, համոզվեք»:
Հարցին, թե «Իմ քայլ»-ի պատգամավորների հետ հարցը քննարկե՞լ են, Պետրոսյանն ասաց, որ ամենաճիշտ տարբերակն այն է, որ գնան, համոզվեն:
«Սա այն սեզոնն է, երբ Ծաղկաձորի, Հրազդանի բնակչությունը հնարավորություն ունեն իրեց ծառայությունները մատուցելով՝ մի երկու կոպեկ փող աշխատել, մարդիկ դրանից էլ զրկվեցին»:
«Ա1+»-ից հարցին, թե «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը բարձրաձայնում է, որ մարզերում վարչական ռեսուրս կիրառելու հետ կապված ահազանգեր են ստանում՝ հանրաքվեի հետ կապված, իրենք ստացե՞լ են արդյոք նման արձագանքներ, Պետրոսյանն ասաց.
«Ես անձամբ նման արձագանք չեմ ստացել, բայց դուք ասում եք մի բան, որը միանգամայն հնարավոր է։ Բայց այլ է հնարավորը, այլ է կոնկրետ փաստը»:

«Это был тот сезон, когда жители Цахкадзора могли заработать деньги – сейчас лишились и этого» (видео)
Поддержи А1+!Депутат от фракции ППА Национального собрания Геворг Петросян в беседе с журналистами, обратившись к заявлению Гагика Царукяна о том, что в Цахкадзоре опустели гостиницы, отметил:
«Там мы уже получили недовольства люде, что туристы уехали, отменили бронирования. Какая выгода Царукяну в этом вопросе говорить то, что не соответствует действительности? Он конкретно сказал: если хотите, предоставит машину, предоставит топливо, идите и убедитесь».
На вопрос, обсуждали ли они этот вопрос с депутатами от «Моего шага», Петросян сказал, что самый правильный вариант, чтобы пошли и убедились.
«Это – тот сезон, когда жители Цахкадзора, Раздана имеют возможность, оказав свои услуги, заработать пару копеек, люди лишились и этого».
На вопрос «А1+» о том, что партия «Светлая Армения» говорит, что они получают тревожные звонки, связанные с применением административного ресурса, в связи с референдумом, получали ли они подобные реакции, Петросян сказал:
«Я лично подобной реакции не получал, но вы говорите то, что полностью возможно. Но одно дело возможно, другое дело – конкретный факт».