«Երաշխավորում եմ՝ որևէ մեկին Ծաղկաձորում վնաս չի սպառնում»․Վաղարշակ Հակոբյան (տեսանյութ)
«Իմ քայլը» խմբակցության  պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանը ԱԺ հայտարարությունների ժամին անդրադարձավ կորոնավիրուսի վտանգով պայմանավորված՝ Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցում մեկուսացած անձանց  և հնչող հայտարարություններին, թե տնտեսվարողներն ահազանգում են, որ դրա պատճառով Ծաղկաձորում հյուրանոցները դատարկվել են:
«Այն, ինչ տեղի է ունեցել, ոչ ոք չէր ուզենա, բայց պետական այնպիսի օբյեկտին, որը մեկուսացված լինի այդպիսի տարածաշրջանում և այդ պայմաններում, դրան այլընտրանք գոյություն չուներ, որովհետև բոլոր պետական օբյեկտները մասնավորեցվել են, վաճառվել են, այդ գումարները լափվել են բազմաթիվ նախկին իշխանավորների կողմից և այլն: Այնպես որ, այստեղ երկրորդ կարծիք լինել չի կարող: Ցավալի է, որ նման դեպք է տեղի ունեցել, բայց նրանք մեր հայրենակիցներն են, և նրանց պետք է ցույց տրվեր արժանի վերաբերմունք», - ասաց պատգամավորը:
Հակոբյանը կոչ արեց խուսափել խուճապահար տրամադրություն տարածելուց և հանգստի ցանկություն ունենալու պարագայում այցելել Ծաղկաձոր։
«Ես ձեզ երաշխավորում եմ, որ որևէ մեկին Ծաղկաձորում վնաս չի սպառնում, և սեփական օրինակով ապացուցելու եմ դա գալիք ոչ աշխատանքային օրերին», - վստահեցրեց նա:

«Гарантирую, что никому в Цахкадзоре не угрожает опасность»: Вагаршак Акопян (видео)
Депутат от фракции «Мой шаг» Вагаршак Акопян в час заявлений НС обратился к людям, изолированных в цахкадзорской гостинице «Голден Пелес», в связи с угрозой коронавируса, и к звучащим заявлениям, что хозяйствующие субъекты бьют тревогу, что из-за этого гостиницы в Цахкадзоре опустели.
«Никто не хотел бы, чтобы случилось то, что случилось, но такому государственному объекту, который был бы изолирован в таком регионе и в этих условиях, этому альтернативы не было, потому что все государственные объекты приватизированы, проданы, эти суммы сожрали многочисленные бывшие чиновники и др. Так что, здесь не может быть другого мнения. Жаль, что произошел подобный случай, но они – наши соотечественники, и  по отношению к ним следовало продемонстрировать достойное отношение», - сказал депутат.
Акопан призвал избегать распространения паники и в случае желания отдыха просто посетить Цахкадзор.
«Я гарантирую вам, что никому в Цахкадзоре не угрожает опасность, и на собственном примере докажу это на предстоящих выходных», - заверил он.