Վերին Լարսում բեռնատարների կուտակումները բացառապես կապված է եղանակի հետ. Փաշինյան (տեսանյութ)
« Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր  Հայկ Գևորգյանը այսօր Աժ-ի նիստի ժամանակ դիմելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին նշեց, որ կա տեղեկություն, ըստ որի Վերին Լարսում բեռնատարներ են կուտակված,  այդ ուղղությամբ քայլեր ձեռնարկվո՞ւմ են, թ՞ե ոչ:
Վարչապետը հավաստիացրեց, որ վերին Լարսում կուտակումները բացառապես կապված են եղանակի հետ.
«Այսօր թե՛ Վրաստանի, թե՛ Ռուսաստանի վարչապետերի հետ ունենք պայամանավորվածություն, որ մենք պետք է բեռնափոխադրումները բնականոն իրականացնենք, հաշվի առնելով ռիսկերը, մասնավորապես՝ պայմանավորվել ենք, որ Վրաստանի հատվածը հատելուց հետո,  հայ վարորդները և բեռնատարները կուղեկցվեն մինչև վերին Լարս: Ռուսատանի Դաշնության վարչապետի հետ էլ խոսել ենք, որ բեռնափոխադրումներ իրականացնելու ենք բնականոն ձևով»:
Արմեն Գևորգյանը նկատել տվեց, որ Վերին Լարսում կարող են լինել այնպիսի ապրանքներ, որոնց ուշացումը կարող է առաջացնել գների բարձրացում:
Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանեց, որ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը պետք է միջամտի և վերահսկի: Իսկ նման դեպքերում սպառողները իրավունք ունեն վերաբերմունք ցուցաբերել նրանց հանդեպ, ովքեր այդպիսի վարքով հանդես կգան:
Հայկ Գևորգյանը հետաքրքրվեց նաև  թե  բարվոք և ոչ բարվոք երկրները որոշելիս օգտվո՞ւմ են իրենց հայտարարած թվերից,  թե՞ այլ տեղեկատվության աղբյուրներից էլ են տեղեկանում.
«Օրինակ՝ Իտալիան ունի 62 մլն բնակչություն, 20 հազար վարակված, Գերմանիան 83 մլն բնակչություն՝ 56000 վարակված , Թուրքիան 83 մլն բնակչություն՝  18 վարակված, այստեղ ակնհայտ կեղծ տեղեկություն է , հավանաբար քաղաքական նկատառումներից ելնելով այս թիվը սուտ թիվ է: Մենք գործ ուենք, ոչ թե վարակվածների, այլ պաշտոնապես հայտարարված թվի հետ»:
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ վերաբերմունքը գործընկերների հետ վստահությունից է բխում, եթե պետությունը հայտարարում է՝ պետք է ի գիտություն ընդունենք, մենք մեր տվյալներով կարող ենք մեր քաղաքականությունը որոշել։

Скопление грузовиков в Верин Ларсе исключительно связано с погодой: Пашинян (видео)
Депутат от фракции «Мой шаг» Айк Геворгян сегодня на заседании НС обратившись к премьер-министру Николу Пашиняну отметил, что имеется информация, согласно которой на Верин Ларсе скопились автомобили, предпринимаются ли шаги в этом направлении?
Премьер-министр заверил, что скопления в Верин Ларсе исключительно связаны с погодой:
«Сегодня у нас есть договоренность с премьерами и Грузии, и России, что мы должны нормально осуществлять грузоперевозки, с учетом рисков, в частности, договорились, что после прохождения участка Грузии, армянские водители и грузовики будут сопровождаться до Верин Ларс. С премьер-министром Российской Федерации мы тоже говорили о том, что будем осуществлять грузоперевозки нормальным способом».
Армен Геворгян дал понять, что в Верин Ларсе могут быть такие товары, задержка которых может вызвать повышение цен.
Никол Пашинян ответил, что Государственная комиссия по защите экономической конкуренции должна вмешаться и контролировать. А в подобных случаях потребители имеют право проявить отношение к тем, кто выступит с таким поведением.
Айк  Геворгян также поинтересовался, пользуются ли они объявленными ими цифрами при определении благоприятных и неблагоприятных стран или они узнают из других источников информации?
«К примеру, в  Италии население 62 млн, 20 тысяч зараженных, в Германии – 83 млн населения – 56000 зараженных, в Турции 83 млн населения – 18 зараженных, здесь очевидно ложная информация, вероятно исходя из политических соображений это число – ложное число. Мы имеем дело не с зараженными, а с официально объявленными цифрами».
Никол Пашинян отметил, что отношение вытекает из доверия с коллегами, а государство объявляет: нужно принять к сведению, мы можем определить нашу политику с нашими данными.