«Պատրաստ եմ պատասխանատվություն կրել 1988թ-ից առ այսօր զոհերի համար, բայց ներողություն բառը տեղին չէ» (տեսանյութ)
«Ա1+»-ը այսօր հրավիրված ասուլիսում Սերժ Սարգսյանից հետաքրքրվեց' զգո՞ւմ է պատասխանատվություն Ապրիլյան պատերազմի զոհերի համար և պատրա՞ստ է ներողություն խնդրել նրանց ընտանիքներից։
Ի պատասխան Սարգսյանն արձագանքեց, թե պատրաստ է պատասխանատվություն կրել 1988թ-ից առ այսօր զոհերի համար, բայց ներողություն բառը տեղին չէ։
«Ես պատասխանատվություն եմ կրում բոլոր այն զինվորների ու սպաների համար, ովքեր զոհվել են, բայց այստեղ ներողություն բառը ճիշտ բառը չէ, ես իմ երախտագիտությունն ու խոնարհում եմ հայտնում նրանց ընտանիքներին և կոչ եմ անում բոլորին շատ ուշադիր լինել այդ ընտանիքների համար»,- ասաց նա։

«Я готов нести ответственность за жертвы с 1988 года по сей день, но слово “извинение” неуместно» (видео)
На созванной сегодня пресс-конференции «А1+» поинтересовался у Сержа Саркисяна, чувствует ли он ответственность за жертвы Апрельской войны и готов ли принести извинение их семьям?
В ответ Саркисян сказал, что готов нести ответственность за жертвы с 1988 года по сей день, но слово “извинение” неуместно.
«Я несу ответственность за всех погибших солдат и офицеров, но здесь слово “извинение” – это неправильное слово, я выражаю свою благодарность и поклон их семьям и призываю всех быть очень внимательными к этим семьям», - сказал он.