Արման Բոշյանը հերքում է իր՝ գործադիր տեղափոխվելու մասին լուրերը (տեսանյութ)
Վերջին շարունակաբար տեղեկություններ էին պտտվում «Իմ քայլը» խմբակցությունում վերադասավորումների, պատգամավորների՝ գործադիր տեղափոխվելու մասին։ Շրջանառվում էր նաև «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արման Բոշյանի անունը։
«Ա1+»-ի հետ զրույցում պատգամավորը հերքեց լուրերը
«Ես շարունակում եմ աշխատել «Իմ քայլը» խմբակցությունում, տեղափոխովելու հետ կապված տեղեկատվությունը իրականությանը չի համապատասխանում, եթե նմանատիպ տեղեկատվություն լինի, ես անպայման կտեղեկացնեմ հանրությանը»։
Ինչ վերաբերում է ԲՀԿ-ի և իշխանության միջև սկսված բանավեճին և դիտարկմանը, թե ԲՀԿ-ից ասում են՝ իշխանությունը բովանդակային քննադատություններին առարկայական հիմնավորումներ չունի և այդ պատճառով քննարկումները տանում է անձնական տիրույթ, պատգամավորն արձագանքեց
«Վստահ եմ՝ հետևել եք 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի ամբողջ գործունեությանը  և ականատես եք եղել մեր ընդդիմադիր գործընկերների կողմից քաղաքական բովանդակությանը, երբ դահլիճում հնարավոր էր լսել վիրավորանքներ և խորհրդարանին ոչ հարիր բառապաշար։ Մենք կողմնակից ենք քաղաքական բանավեճի, բայց, ցավոք սրտի, մեր ընդդիմադիր գործընկերներից ոմանց մոտ չի ստացվում տեղափոխվել այդ դաշտ»։
Պատգամավորը համոզմունք է հայտնում, որ ԿԳՄՍ նախարարին ներկայացված հարցապնդման ընթացքում ևս չհնչեցին բովանդակային քնադատություններ․
«Մենք տեսանք քաղաքական մանիպուլյացիաներ, քաղաքական բովանդակություն և կարծում եմ՝ հանրության համար ակնհայտ դարձավ, որ այս ամբողջ գործողությունների մոտիվացիան քաղաքական էր և միտված էր հարվածներ հասցնել այսօրվա Կառավարությանը, այսօվա իշխանությանը»։
Ինչ վերաբերում է ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հորդորին՝ ուղղված իշխանական պատգամավորներին այն մասին, որ դուրս գան ժողովրդի մեջ, գյուղամեջ և ծանոթանան մարդկանց սոցիալական վիճակին, պատգամավորն արձագանքեց․
«Մենք ապրում ենք քաղաքացիների հետ կողք-կողքի, ես ապրում եմ բազմահարկ շենքում,   և այն, ինչ նկարագրվում է, իրականությանը չի համապատասխանում։ Կառավարությունը, իմ համոզմամբ, սոցիալական ծրագրերով մեղմել է այն հնարավոր ազդեցությունը, որը կարող էր ունենալ կորոնավիրուսը»։

Арман Бошян опровергает слухи о своем переходе в исполнительный орган (видео)
В последнее время постоянно ходили слухи о перестановках во фракции «Мой шаг», о переходе депутатов в исполнительный орган.  Среди прочих называли имя депутата от фракции «Мой шаг» Армана Бошяна.
В беседе с «А1+» депутат опроверг слухи:
«Я продолжаю работать во фракции “Мой шаг”, информация о моем переходе не соответствует действительности, если будет подобная информация, я обязательно проинформирую общественность».
Касательно дискуссии, начавшейся между ППА и властью, и наблюдения, что из ППА говорят, что у власти нет предметного обоснования в ответ на содержательную критику и поэтому она переносит обсуждения в личную плоскость, депутат ответил:
«Я уверен, что вы следили за всей деятельностью Национального собрания 7-го созыва и были свидетелями политического содержания со стороны наших оппозиционных коллег, когда в зале невозможно было слышать оскорблений и неподобающую парламенту лексику. Мы – сторонники политических дискуссий, но,  к сожалению, у некоторых из наших оппозиционных коллег не получается перейти в это поле».
Депутат выражает убеждение, что вo время адресованных министру вопросов также не прозвучало содержательной критики:
«Мы увидели политические манипуляции, политическое содержание и считаем, что для общественности стало очевидно, что мотивация всех этих действий была политической и нацелена нанести удар по сегодняшнему правительству, сегодняшней власти».
Касательно призыва главы ППА Гагика Царукяна, адресованному депутатам от власти, чтобы они вышли в народ, в деревни и ознакомились с социальным положением людей, депутат ответил:
«Мы живем бок о бок с гражданами, я живу в многоэтажном здании, и то, что описывается, не соответствует действительности. Правительство, по моему убеждению, посредством социальных программ, смягчило то возможное воздействие, которое мог иметь коронавирус».