Այս իշխանությունը ՀՀ-ի համար շատ ավելի վտանգավոր է, քան կորոնավիրուսը. Արսեն Բաբայան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԲոլոր գործողությունները, որի մեջ է մտնում նաև հանրահավաքը, բերելու են մեկ արդյունքի՝ Կառավարությունը տալու է հրաժարական, ձևավորվելու է նոր Կառավարություն։ Այս մասին դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը, ով դատարան է եկել՝ սատարելու Գագիկ Ծառուկյանին։
«Կառավարությունն անցկացնելու է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ, և դա ավելի քան իրատեսական է»։ Հարցին, թե հնարավո՞ր է մինչ հանրահավաքը Վանեցյանի նկատմամբ ևս իրավապահ համակարգը որևէ գործողություն սկսվի, Բաբայանն արձագանքեց․
«Այս իշխանության կողմից ցանկացած աննորմալ ու անտրամաաբանական գործողություն հնարավոր է»։
Ինչ վերաբերում է իշխանության ներկայացուցիչների պնդումներին, թե կորոնավիրուսով պայմանավորված՝ թվերն ավելանում են, և այս պայմաններում հանրահավաք իրականացնելը առողջապահական տեսանկյունից վտանգավոր է, Բաբայանն արձագանքեց.
«Իշխանությունը փորձում է ամեն տեսակ հնարավոր բան հիմա մտածել, մենք չպետք է մոռանանք, որ այս նույն իշխանությունը, երբ մենք էինք ասում, որ չի կարելի իրականացնել հանրահավաքներ, սահմանադրական փոփոխությունների հետ կապված անում էր շատ պարբերական հանրահավաքներ: Ինչ վերաբերում է մեր հանրահավաքին, պահպանվելու են բոլոր կանոնները, և մի քիչ էլ առաջ անցնելով՝ ասեմ, որ այս իշխանությունը ՀՀ-ի համար շատ ավելի վտանգավոր է, քան կորոնավիրուսը»:
Արսեն Բաբայանը չբացառեց, որ այլ ուժեր ևս կմիանան եռյակին, նաև հավելեց, որ Հանրապետականի և ՀՀ երկրորդ նախագահի հետ հանդիպում, քննարկում չեն ունեցել:

Эти власти гораздо опаснее для РА, чем коронавирус: Арсен Бабаян (видео)
Все действия, в том числе митинг, приведут к одному результату: Правительство подаст в отставку, будет сформировано новое Правительство. Об этом в беседе с журналистами во дворе суда сказал член совета партии «Родина» Арсен Бабаян, пришедший в суд, чтобы поддержать Гагика Царукяна.
«Правительство проведет внеочередные парламентские выборы, и это более, чем реалистично». На вопрос, возможно ли, что до митинга по отношению к Ванецяну правоохранительная система также начнет какие-либо действия, Бабаян ответил:
«Со стороны этих властей любое ненормальное и нелогичное действие возможно».
Касательно утверждений власти, что в связи с коронавирусом цифры увеличиваются, и проведение митинга в этих условиях опасно с точки зрения здравоохранения, Бабаян ответил:
«Власти сейчас пытаются придумать все возможное, мы не должны забывать, что эти власти, когда мы говорили, что нельзя проводит митинги, связанные с конституционными изменениями, проводили очень регулярные митинги. Касательно нашего митинга, будут соблюдаться все правила, и, заходя немного вперед, скажу, что эти власти гораздо опаснее для РА, чем коронавирус»
Арсен Бабаян не исключил, что к тройке присоединятся и другие силы, также добавил, что встречи, обсуждения с Республиканской партией и вторым президентом РА не было.