1F653B94-39F0-42C3-BE9C-39F32ED4128B_w1023_r1_s (1)
ԱՄՆ պետքարտուղարը Վաշինգտոնում առանձին հանդիպումներ կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ (տեսանյութ)
ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն հոկտեմբերի 23-ին Վաշինգտոնում առանձին հանդիպումներ կունենա Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և  Ադրբեջանի արտաքին գործեր նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ: Այս մասին հայտնում է Politico կայքը:
Նշվում է, որ ԱՄՆ պետքարտուղարի հետ առաջինը կհանդիպի Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը, որից հետո տեղի կունենա Պոմպեոյի հանդիպումը Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ:
Նշվում է նաև, որ ԱՄՆ-ում Ադրբեջանի դեսպան Էլին Սուլեյմանովը չի բացառել Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպման հնարավորությունը:
Կայքը հավելում է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների՝ նույն օրը Վաշինգտոն այցը վկայում է այն մասին, որ ԱՄՆ-ն ակտիվացնում է ԼՂ հակամարտության գոտում  լարվածությունը թուլացնելու  ջանքերը:

1F653B94-39F0-42C3-BE9C-39F32ED4128B_w1023_r1_s (1)
Госсекретарь США проведет в Вашингтоне отдельные встречи с главами МИД Армении и Азербайджана (видео)
Госсекретарь США Майк Помпео 23 октября проведет в Вашингтоне отдельные встречи с министром иностранных дел Армении Зограбом Мнацаканяном и министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым. Oб этом сообщает сайт Politico.
Отмечается, что первым с госсекретарем США встретится министр иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым, после чего Помпео встретится с министром иностранных дел Армении Зограбом Мнацаканяном.
Отмечается также, что посол Азербайджана в США Элин Сулейманов не исключил возможности встречи глав МИД Армении и Азербайджана в Вашингтоне.
Сайт добавляет, что визит министров иностранных дел Армении и Азербайджана в Вашингтон в тот же день свидетельствует о том, что США активизируют свои усилия по снижению напряженности в зоне нагорно-карабахского конфликта.