Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Ֆինլանդիայի նորանշանակ դեսպանը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆինլանդիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիրսթի Նարինենը (նստավայրը՝ Հելսինկի):
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու առթիվ և արդյունավետ աշխատանք մաղթել: Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ դեսպանն իր գործունեությամբ կնպաստի երկու բարեկամ երկրների փոխհարաբերությունների ամրապնդմանը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել երկու երկրների միջև համագործակցության հնարավորություններին: Նշվել է, որ փոխգործակցության համար հեռանկարային են մասնավորապես գիտության, կրթության, բարձր տեխնոլոգիաների և մի շարք այլ ոլորտներ: Նախագահ Սարգսյանն այս համատեքստում անդրարձել է նախագահական АТОМ (Advanced Tomorrow) նախաձեռնությանն ու դրա շրջանակում հնարավոր փոխգործակցությանը:

Новоназначенный посол Финляндии в Армении вручила верительные грамоты Армену Саркисяну (видео)
Поддержи А1+!Новоназначенный Чрезвычайный и Полномочный посол Финляндской Республики в Республике Армения Кирсти Наринен (резиденция в Хельсинки) вручила верительные грамоты президенту Республики Армения Армену Саркисяну.
Армен Саркисян поздравил посла со вступлением в должность и пожелал ей плодотворной работы. Президент выразил уверенность, что деятельность посла будет способствовать укреплению отношений между двумя дружественными странами.
Собеседники коснулись возможностей сотрудничества между двумя странами. Было отмечено, что перспективными для сотрудничества являются сферы науки, образования, высоких технологий и др. В этом контексте президент Саркисян коснулся президентской инициативы «АТОМ» (Advanced Tomorrow) и возможного сотрудничества в ее рамках.