Եթե ուժայինի ներկայացուցիչը մտնում է քաղաքականություն, ուրեմն երկրում մի բան այն չէ․ Հ․ Մամիջանյան (տեսանյութ)
«Պատիվ ունեմ» դաշինքի ցուցակում «Իմ քայլի» նախկին պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը և Վերահսկիչ պալատի նախկին նախագահ Իշխան Զաքարյանն առաջադրվել են ոչ թե Հանրապետական, այլ «Հայրենիք» կուսակցության կողմից։
Բայց նույն ցուցակի 5-րդ հորիզոնականը զբաղեցնող՝ ՀՀԿ երիտասարդական թևի ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը չհամաձայնեց այն դիտարկման հետ, թե դաշինքի նախընտրական ցուցակը ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն է ձևավորել։ Չէ որ Արթուր Վանեցյանի ղեկավարած կուսակցության ներկայացրած այս թեկնածուներն ավելի շուտ ՀՀԿ-ի կամ հենց ՍՍարգսյանի հետ են առնչություն ունեցել։ Նա նաև չհամաձայնեց այն դիտարկման հետ, թե հետագայում այս թեկնածուները կարող են դուրս գալ իրենց թիմից, ինչպես ԹԹովմասյանը «Իմ քայլից» ԻԶաքարյանը՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետ համագործակցելուց»
ՀՄամիջանյանը չհամաձայնեց նաև այն տեսակետի հետ, թե ԹԹովմասյանը կամ ԱՎանեցյանը գործող իշխանությունների թիմում աշխատել են ընդդիմության, մասնավորապես՝ ՀՀԿ-ի համար։ «Եթե ուժային կառույցի ներկայացուցիչները մտնում են քաղաքականություն, ուրեմն երկրում մի բան այն չէ»,- արձագանքեց ՀՄամիջանյանը։
ՀՀԿ ներկայացուցիչը նաև հավելեց, որ մարզային շրջագայությունների ընթացքում վերջին օրերին եղել են Սյունիքում և հայտնաբերել, որ պետություն չկա, որ իրավիճակն ավելի ծանր է, քան 44 օրյա պատերազմի օրերին էր։

Если представитель силовых структур входит в политику, значит в стране что-то не так: А. Мамиджанян (видео)
Бывший депутат от «Моего шага» Тагуи Товмасян и бывший председатель Контрольной палаты Ишхан Закарян баллотировались не от Республиканской партии, а от партии «Родина».
Но занимающий 5-ю строку того же списка глава молодёжной фракции РПА Айк Мамиджанян не согласился с наблюдением, что предвыборный список альянса сформировал председатель РПА Серж Саркисян. Ведь эти кандидаты, представленные партией во главе с Артуром Ванецяном скорее были связаны с РПА или самим С. Саркисяном. Он также не согласился с наблюдением, что в дальнейшем  эти  кандидаты могут выйти из их команды, как Т. Товмасян из «Моего шага», И. Закарян из партии «Процветающая Армения».
А. Мамиджанян не согласился и с той точкой зрения, что Т. Товмасян или А. Ванецян работали в команде действующих  властей на оппозицию, в частности – РПА. «Если представители силовой структуры входят в политику, значит, в стране что-то не так», - отреагировал А. Мамиджанян.
Представитель РПА также добавил, что во время поездок по регионам, в последние дни побывали в Сюнике и обнаружили, что государства нет, что ситуация тяжелее, чем она была в дни 44-дневной войны.