Վերականգնվում է Բնունիսի Սբ. Աստվածածին եկեղեցին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ Սյունիքի մարզի Բնունիսի Սբ. Աստվածածին եկեղեցու վերականգնման և տարածքի մասնակի բարեկարգման աշխատանքները կավարտվեն տարեվերջին:
2020 թ. մեկնարկել են ՀՀ Սյունիքի մարզի Բնունիս համայնքի վարչական տարածքում գտնվող 19-րդ դ. թվագրվող Սբ. Աստվածածին եկեղեցու (հանրապետական նշանակության հուշարձան) շինարարական աշխատանքները:
Եկեղեցու նախագծանախահաշվային փաստաթղթերի մշակումը 2016 թ. իրականացվել է 83-ամյա բարերար Ռոզա Մինասյանի ֆինանսական աջակցությամբ, իսկ վերականգնման և տարածքի մասնակի բարեկարգման աշխատանքներն իրականացվում են ՀՀ պետական բյուջեի միջոցներով:
Սբ. Աստվածածին եկեղեցու վերականգնման աշխատանքների ընթացքը, դրանց հետ կապված խնդիրները մշտապես ԿԳՄՍ նախարարության ուշադրության կենտրոնում են: Աշխատանքներն իրականացվում են լիազորված մարմնի, հեղինակային և տեխնիկական հսկողությամբ և ընթացիկ տարում կհասցվեն ավարտին:

Реставрируется церковь Св. Богоматери в Бнунисе
Работы по реставрации церкви Сурб Аствацацин в Бнунисе Сюникской области и частичному благоустройству ее территории завершатся в конце года.
В 2020 году в селе Бнунис Сюникской области Армении начались реставрационные работы церкви Сурб Аствацацин 19-го в. (памятник республиканского значения).
Проектно-сметная документация церкви в 2016 году была осуществлена при материальном содействии 83-летней благотворительницы Розы Минасян, а работы по восстановлению и частичному благоустройству территории осуществляются на средства государственного бюджета.
Работы проводятся под авторским и техническим контролем уполномоченного органа, и в текущем году будут завершены.