UCOM ցանցի «Արմենիա պրեմիում» հեռուստալիքի եթերում կհեռարձակվի «Արյունոտ խաղադրույք» 20-մասանոց թրիլերը
Սեպտեմբերի 30-ին տեղի ունեցավ Ucom ընկերության և «Արմենիա» հեռուստաընկերության համատեղ նոր հեռուստաֆիլմի փակ դիտումը: Ներկայացվեց ռեժիսոր Հարութ Շատյանի թրիլեր և դրամա ժանրերում նկարահանված «Արյունոտ խաղադրույք» 20-մասանոց նոր հեռուստաֆիլմը: Ֆիլմի սցենարիստը Հարություն Ղուկասյանն է, պրոդյուսերը՝ Արա Բաղդասարյանը:
«ԿինոՊարկ»-ում փակ դիտմանը  ցուցարդրվեց հեռուստաֆիլմի առաջին 2 մասը: Պրեմիերային ներկա էին ֆիլմի դերասանական և ստեղծագործական կազմը, հայտնի անձինք: Փակ դիտմանը բացառիկ իրավունքով մասնակցում էին Ucom հեռուստատեսային ծառայության այն բաժանորդները, որոնք առավել հաճախ են օգտվել հեռուստատեսային ծառայության «Տեսավարձույթ» բաժնից:
Հոկտեմբերի 1-ից նախագիծը կլինի բացառապես Ucom հեռուստատեսային ծառայության «Տեսավարձույթ» բաժնում, իսկ հոկտեմբերի 12-ից՝ նաև «Արմենիա Պրեմիում» հեռուստաալիքով, որը հասանելի է միայն uTV բաժանորդներին։
«Մենք շարունակում ենք ստեղծել հայկական հեռուստաբովանդակություն՝ ընդ որում առաջինը դիտելու բացառիկ իրավունքը տրամադրելով հենց uTV բաժանորդներին։ Մենք մշտապես ուշադրության կենտրոնում ենք պահելու Ucom հեռուստատեսային ծառայության բաժանորդներին «Արմենիա Պրեմիում»-ի միջոցով տրամադրվող բովանդակությունը, այն պարբերաբար կթարմացնենք՝ առաջարկելով մեր բաժանորդներին բազմազան ու որակյալ նախագծեր: Այս նոր հեռուստանախագիծը, հուսամ, իր տարբերվող սյուժեով կգոհացնի հայկական հեռուստաարտադրանքը նախընտրողներին: Շնորհակալ ենք «Արմենիա» հեռուստաընկերության մեր գործընկերներին այս հարցում մեզ աջակցելու համար», - նշեց Ucom ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Արինա Առուստամյանը։
«Հայկական հեռուստատեսային ոլորտում ներկայացրել ենք նախագիծ, որը բացառիկ է նկարահանումների որակով, մասշտաբայնությամբ, բարդությամբ և սցենարային լուծումներով: Լարված սյուժեով այս 20 մասից բաղկացած հեռուստաֆիլմը նոր ձևաչափ է։ Ուրախ ենք, որ մեր գործընկեր Ucom ընկերության գործակցությամբ կարողանում ենք մեր հեռուստադիտողների համար ստեղծել յուրօրինակ ու տարբերվող հեռուստաբովանդակություն», - նշեց «Արմենիա» հեռուստաընկերության գլխավոր տնօրեն Դավիթ Բաբախանյանը:
Հեռուստաֆիլմի դերասանական կազմում են Գևորգ Գրիգորյանը, Լիա Զախարյանը, Հայկ Սարգսյանը, Կարեն Հովհաննիսյանը, Արմեն Սողոյանը, Մխիթար Ավետիսյանը, Էվա Խաչատրյանը, Էմմա Սապունջյանը, Մկրտիչ Քեբաբչյանը, Մագա Հարությունյանը, Լիլի Միքայելյանը, Գոռ Համբարձումյանը, Վահագն Սամվելյանը, Մարիկա Դովլաթբեկյանը և այլք։

20-серийный триллер «Kровавая ставка» выйдет в эфир на телеканале «Армения Премиум» в сети Ucom
Поддержи А1+!30 сентября состоялся закрытый показ нового многосерийного телефильма совместного производства компании Ucom и телекомпании «Армения». На показе был представлен новый 20-серийный телефильм режиссера Арута Шатяна «Кровавая ставка», снятый в жанрах триллер и драма. Сценарист фильма – Арутюн Гукасян, продюсер – Ара Багдасарян. Первые 2 серии телефильма были представлены на закрытом показе в «КиноПарке». Среди гостей премьеры был весь актерский и творческий состав фильма, а также известные лица. В закрытом показе эксклюзивно приняли участие те абоненты услуги Ucom TV, кто наиболее часто пользовался разделом «Видеопрокат» от Ucom.
С 1 октября проект будет эксклюзивно преставлен в разделе «Видеопрокат» услуги Ucom TV, а с 12 октября он будет доступен только для абонентов телевизионной услуги от Ucom, на телеканале «Армения Премиум».
«Мы продолжаем создавать армянский телеконтент, одновременно предоставляя эксклюзивное право посмотреть его первыми именно абонентам Ucom TV. Мы всегда будем держать в центре своего внимания контент, предоставляемый абонентам услуги Ucom TV на телеканале «Армения Премиум», при этом будем периодически обновлять его, предлагая абонентам разнообразные и качественные проекты. Надеюсь, что этот новый телепроект понравится тем, кто отдает предпочтение армянской телепродукции и отличающимся видеосюжетам. Благодарим наших партнеров, телекомпанию «Армения ТВ», за поддержку в этом вопросе», - отметила коммерческий директор компании Ucom Арина Арустамян.
«Мы представили проект в сфере армянского телевидения, который уникален по качеству съемок, по своему масштабу, сложности и сценарным решениям. Этот телефильм с напряженным сюжетом, состоящий из 20 частей, - совершенно новый формат. Мы рады, что в сотрудничестве с нашим партнером компанией Ucom мы можем создавать уникальный и разнообразный телеконтент для наших зрителей», - в свою очередь добавил генеральный директор телекомпании «Армения» Давид Бабаханян.
Добавим,что в актерский состав нового телефильма вошли Геворг Григорян, Лия Захарян, Айк Саргсян, Карен Оганесян, Армен Согоян, Мхитар Аветисян, Эва Хачатрян, Эмма Сапунджян, Мкртыч Кебабчян, Мага Арутюнян, Лили Микаэлян, Гор Амбарцумян, Ваагн Самвелян, Марика Довлатбекян и другие.