Ձեր դաստիարակած սերունդն էր, որ 44 օր շարունականձնազոհաբար պաշտպանեց հողը․ Դումանյանի շնորհավորական ուղերձը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանի շնորհավորական ուղերձն Ուսուցչի տոնի կապակցությամբ
Սիրելի՛ ուսուցիչներ,
Ջերմորեն և երախտագիտությամբ շնորհավորում եմ ձեզ Ուսուցչի տոնի կապակցությամբ: Այս տոնը կոչված է առանձնակի կարևորելու և ընդգծելու ձեր վճռորոշ դերն ու պատասխանատվությունը թե՛ յուրաքանչյուր աշակերտի՝ որպես բազմակողմանի զարգացած, հայրենանվեր անհատ, թե՛ բարձրարժեք հատկանիշներով օժտված հասարակություն ձևավորելու գործում:
Ուսուցչի օրը չի սահմանափակվում այս տոնով. այն սկսվում է յուրաքանչյուր առավոտ՝ դասասենյակից և աշակերտական նստարանից: Ձեր գործը վարձահատույց է լինում ապագայով, կայուն ու անվտանգ պետության տեսլականի իրագործմամբ, հայրենիքի բարօրությամբ:
Շնորհակալ ու երախտապարտ եմ ձեզ ձեր բարդ ու միաժամանակ պատվաբեր աշխատանքի համար: Ձեզնով է պետության հիմքն ամուր, ձեզնով է վաղվա օրը որոշիչ: Ձեր դաստիարակած սերունդն էր, որ 44 օր շարունակ չերկնչեց ու անձնազոհաբար պաշտպանեց հող հայրենին՝ վառ պահելով հայրենասիրական ոգին:
Սիրելի՛ մանկավարժներ, ուզում եմ՝ վստահ լինեք, որ պետությունը ձեր կողքին է, ձեր աջակիցն է, և ընթացիկ բարեփոխումները միտված են բարելավելու ձեր աշխատանքային գործունեությունն ու միջավայրը՝ ձեզ արժանի գնահատանքով:
Յուրաքանչյուրիդ մաղթում եմ բարօրություն, քաջառողջություն, աշխատանքում՝ ինքնաբավություն, կրկնակի ուժ ու եռանդ: Մեր անելիքը շատ է, կամքը՝ ամրակուռ:

Вы воспитали поколение, которое 44 дня самоотверженно защищало Родину: поздравительное послание Думаняна
Министр образования, науки, культуры и спорта Республики Армения Ваграм Думанян по случаю Дня учителя обратился с поздравительным посланием. В послании, в частности, говорится:
«Дорогие учителя! От всего сердца, с признательностью и благодарностью хочу поздравить Вас с Днем учителя! Этот день отмечается ради того, чтобы подчеркнуть Вашу решающую роль и ответственность в формировании каждого ученика как развитого человека, патриота, также и общества с высшими ценностями.
День учителя не ограничивается этим днем. Он начинается каждое утро, в каждом классе. Ваш труд вознаграждается осознанием будущего, видением стабильного и безопасного государства, благополучием Родины.
Благодарю Вас за Ваш тяжелый и достойный труд. Основы государства крепки с Вами, завтрашний день решается Вами. Вы воспитали поколение, которое 44 дня самоотверженно защищало Родину.
Уважаемые учителя! Хочу, чтобы Вы были уверены, что государство всегда рядом с Вами, оно Ваш сторонник. Проводящиеся реформы направлены на улучшение Вашей трудовой деятельности и на достойную Вас признательность со стороны окружающих.
Желаю всем Вам благополучия, крепкого здоровья, удовлетворения своей работой, сил и энергии. Нас предстоит много дел.