Միքայել և Կարեն Վարդանյանները 300 մլն դրամ են տրամադրել անպտղության հաղթահարմանը Հայաստանում (տեսանյութ)
44-օրյա պատերազմից անմիջապես հետո, բարերարներ Միքայել և Կարեն Վարդանյանների նախաձեռնությամբ տրվեց բարեգործական կենսական նշանակություն ունեցող ծրագրի մեկնարկը:
Ամբողջ Հայաստանի տարածքից ընտրվեց 150 սոցիալապես անապահով ընտանիք, որոնք տարիներ շարունակ երեխա չէին  ունենում և միակ ճանապարհը արտամարմնային բեղմնավորումն էր:
Ծրագրի մեկնարկից 10 ամիս անց բազմաթիվ ընտանիքներում կյանքը վերաիմաստավորվել է:
45 զույգ արդեն սպասում է ապագա բալիկի լույս աշխարհ գալուն: Մյուսները բուժման և հետազոտությունների տարբեր փուլերում են: Անպտղության հաղթահարման ծրագրի  իրականացման համար բարերարները տրամադրել են 300 մլն դրամ:

Микаел и Карен Варданяны выделили 300 млн драмов на преодоление бесплодия в Армении (видео)
Поддержи А1+!Непосредственно после 44-дневной войны, по инициативе меценатов Микаела и Карена Варданянов, был запущен жизненно важный благотворительный проект.
Со всей территории Армении было отобрано 150 социально необеспеченных семей, у которых годами не получалось зачать детей и единственным способом было экстракорпоральное оплодотворение. Через 10 месяцев после запуска программы жизнь во многих семьях была переосмыслена. 45 пар уже ожидают появления на свет будущего малыша.
Остальные находятся на разных стадиях лечения и обследования. На реализацию программы по преодолению бесплодия меценаты выделили 300 млн драмов.