1 - 2022-02-08T150155.162
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը փետրվարի 8-ին ընդունել է ծանրամարտի աշխարհի և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանին, ԼՂՀ սպորտի և սպորտային պարերի միության նախագահ և պարի և սպորտային պարերի համահայկական խորհրդի նախագահ Մարիաննա Մամյանին ու քարտուղար Սաթի Աթոյանին:
Քննարկվել են Արցախում սպորտի զարգացման ու սպորտային պարերի հանրայնացման հետ կապված որոշ հարցեր, երկուստեք ընդգծվել է մարզական կյանքն աշխուժացնելու անհրաժեշտությունը:
Իր խոսքում Արտակ Բեգլարյանը նշել է. «Պրոֆեսիոնալ և զանգվածային սպորտի կարիք Արցախը շատ ունի, և ես համոզված եմ, որ հետևողական ու ինստիտուցիոնալ աշխատանքի միջոցով կարող ենք հասնել մարզական նորանոր հաջողությունների և՛ միջազգային, և՛ ներքին հարթակներում: Այդ առումով կարևորում եմ Հայաստանի Հանրապետության պրոֆեսիոնալ շրջանակների հետ շարունակական համագործակցությունն ու փորձի փոխանակումը»:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ հյուրերը հավաստիացրել են, որ իրենք պատրաստակամ են հնարավորինս աջակցելու Արցախում սպորտի և սպորտային պարերի զարգացման ջանքերին։

Артак Бегларян принял Назик Авдалян и Марианну Мамян
Поддержи А1+!8 февраля государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян принял двукратную чемпионку мира по тяжелой атлетике Назик Авдалян, председателя Союза спортивных танцев НКР и председателя Всеармянского совета спортивных танцев Марианну Мамян и секретаря Сати Атоян.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с развитием спорта и популяризацией спортивных танцев в Арцахе, обе стороны подчеркнули необходимость активизации спортивной жизни.
«Арцах очень нуждается в профессиональном и массовом спорте. Я убежден, что благодаря последовательной и организационной работе мы сможем добиться новых успехов в спорте как на международном, так и на национальном уровне. В этом плане я придаю особую важность постоянному сотрудничеству и обмену опытом с профессиональными кругами Республики Армения», - отметил Артак Бегларян.
Выразив признательность за теплый прием, гости заверили, что готовы максимально содействать развитию спорта и спортивных танцев в Арцахе.