Իշխանափոխություն կլինի, բայց ոչ իրենց ընդդիմություն հռչակած ռևանշիստների կողմից․ Դավիթ Սանասարյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԻշխանափոխություն կլինի, բայց ոչ իրենց ընդդիմություն հռչակած «ռևանշիստների» կողմից։ Այս մասին հայտարարեց «Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցության նախագահ Դավիթ Սանասարյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե կա՞ նոր հեղափոխության հավանականություն։
«Ընդդիմադիրներն ապահովում են, որպեսզի Նիկոլ Փաշինյանը մնա իշխանության»,- հայտարարեց Դավիթ Սանասարյանը և հավելեց, որ ընդդիմադիրները «տեսնելու են, որ խաղաղ անհնազանդությամբ չեն կարողանալու հաջողությամբ հասնեն և գնալու են լրիվ այլ քայլերի»։
Դավիթ Սանասարյանի խոսքով՝ այս շարժումը Ռուսաստանից հովանավորվող և կառավարվող է ։
Անդրադառնալով Արցախի հարցում նշաձողի իջեցման մասին խոսակցություններին՝ Դավիթ Սանասարյանն ասաց, որ ինքը վստահ է, որ միջազգային հանրություն այդպիսի բան չի ասել։
«Նիկոլ Փաշինյանը չի կարող հղում տալ Մինսկի խմբի համանախագահ որևէ երկրի, այդ թվում և Ռուսաստանին, որ ասել են նշաձողը պետք է իջեցնել»,- ասաց «Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցության նախագահ Դավիթ Սանասարյանը

Смена власти будет, но не со стороны реваншистов, провозгласивших себя оппозицией: Давид Санасарян (видео)
Смена власти будет, но не со стороны «реваншистов», провозгласивших себя оппозицией. Об этом заявил председатель партии «Суверенная Армения» Давид Санасарян, отвечая на вопрос о том, если ли вероятность новой революции.
«Оппозиционеры обеспечивают, чтобы Никол Пашинян оставался у власти», - заявил Давид Санасарян, добавив, что оппозиционеры «увидят, что не смогут достичь успеха мирным неповиновением и пойдут на совершенно иные шаги».
По словам Давида Санасаряна, это движение спонсируется и управляется из России.
Коснувшись разговоров о снижении планки в вопросе Арцаха, Давид Санасарян сказал, что он уверен, что международная общественность не говорила такого.
«Никол Пашинян не может сослаться на какую-либо страну- сопредседателя Минской группы, включая Россию, что сказали, что планку нужно снизить», - сказал председатель партии «Суверенная Армения» Давид Санасарян.