292000546_3102955449966412_5103335769933487336_n (1)
ԲԴ Խորհրդի նախագահ չի ընտրվել՝  իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Բարձրագույն դատական խորհրդի աշխատակազմի Մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայության պետ Լիլիթ Շաբոյանը։ Նա նշել է․
«ՀՀ «Դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 84-րդ հոդվածի համաձայն՝ այսօր՝ հուլիսի 4-ին, ՀՀ Բարձրագույն դատական խորհրդում տեղի է ունեցել քվեարկություն, որի արդյունքներով Խորհրդի նախագահ չի ընտրվել: Օրենքով սահմանված կարգով՝ Բարձրագույն խորհրդի նախագահի պարտականությունները կկատարի Խորհրդի տարիքով ավագ անդամը:
Տեղեկացնում ենք, որ Խորհրդի տարիքով ավագ անդամ՝ Ս. Միքայելյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել ավագության սկզբունքով պարտականությունները կատարելուց: Խորհրդի որոշմամբ՝ դիմումը բավարարվել է և ԲԴԽ նախագահի պարտականությունները կկատարի տարիքով մյուս ավագ անդամ Սերգեյ Չիչոյանը»:

292000546_3102955449966412_5103335769933487336_n (1)
В результате голосования не удалось избрать председателя Высшего судебного совета, а старший по возрасту член подал заявление об уходе с должности и.о. председателя Высшего судебного совета, и, таким образом, обязанности председателя ВСС будет исполнять следующий по старшинству член Сергей Чичоян. Об этом сообщила пресс-секретарь ВСС Лилит Шабоян.
В соответствии со статьей 84 конституционного закона Судебный кодекс Республики Армения, сегодня, 4 июля, в Высшем судебном совете состоялось голосование, в результате которого председатель Совета не был избран.
Согласно закону, обязанности председателя ВСС должен исполнять старший по возрасту член Совета», - говорится в сообщении
Однако Степан Микаелян, который является самым старшим членом ВСС, подал заявление об уходе с должности и.о.
Согласно решению Совета, обязанности председателя ВСС будет исполнять следующий по старшинству член Сергей Чичоян.