Խորապես ցավակցում եմ զոհվածների հարազատներին. նախագահի ուղերձը
Երևանի «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգությունը, որը խլեց բազմաթիվ կյանքեր, ընդհանուր դժբախտություն դարձավ մեր երկրի բոլոր բնակիչների համար։
Հայաստանի Հանրապետությունում հայտարարված սգո այս օրերին՝ ի հիշատակ տեղի ունեցած ողբերգության զոհերի, խորապես ցավակցում եմ զոհվածների հարազատներին և կիսում կորստյան վիշտը: Շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթում վիրավորներին ու տուժածներին։
Ցանկանում եմ նաև իմ և բոլորիս անունից շնորհակալություն հայտնել Արտակարգ իրավիճակների նախարարության և քաղաքապետարանի աշխատակիցներին, մեր բժիշկներին, այլ պատկան մարմինների աշխատակիցներին, Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության ներկայացուցիչներին և մեր կամավորներին՝ անձնուրաց աշխատանքի համար։
Այս սարսափելի ողբերգության կապակցությամբ ևս մեկ անգամ մեր բոլոր քաղաքացիներին, տնտեսվարող սուբյեկտներին և իրավասու մարմիններին հորդորում եմ մշտապես լինել զգոն, խստագույնս պահպանել անվտանգության կանոնները, քանի որ Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքն ու առողջությունն անգին են։

Выражаю глубочайшие соболезнования родственникам погибших: послание президента
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян выразил соболезнования в связи с трагедией, произошедшей в ереванском торговом центре «Сурмалу». В сообщении, в частности, говорится:
«Трагедия, произошедшая в ереванском торговом центре «Сурмалу», унесшая много жизней, стала несчастьем для всех жителей нашей страны.
В эти дни траура, объявленного в Республике Армения в память о жертвах трагедии, приношу глубочайшие соболезнования родным и близким погибших и разделяю скорбь утраты. Желаю скорейшего выздоровления раненым и пострадавшим.
Хочу также от своего имени и от всех нас выразить благодарность сотрудникам Министерства по чрезвычайным ситуациям и мэрии, нашим врачам, сотрудникам других компетентных органов, представителям армянского общества Красного Креста и нашим добровольцам за самоотверженную работу.
В связи с этой страшной трагедией вновь призываю всех наших граждан, хозяйствующих субъектов и компетентные органы быть предельно бдительными, со всей строгостью соблюдать правила безопасности, ведь жизнь и здоровье каждого гражданина Армении бесценны».