Փարիզի քաղաքային խորհուրդը միաձայն բանաձև է ընդունել ի պաշտպանություն հայ ժողովրդի
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓարիզի քաղաքային խորհուրդը հոկտեմբերի 13-ին ի պաշտպանություն հայ ժողովրդի միաձայն ընդունել է բանաձև, որով դատապարտում է Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի ագրեսիան:
Այս մասին հայտնում է Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանությունը:
«Բանաձևով Փարիզը դատապարտում է Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի ագրեսիան՝ որակելով ադրբեջանական ագրեսիան որպես միջազգային իրավունքի և մարդու իրավունքների կոպտագույն խախտումներ։ Փարիզի քաղաքային խորհուրդը կոչ է անում Ֆրանսիայի կառավարությանը կիրառել պատժամիջոցներ Ադրբեջանի ղեկավարների նկատմամբ»,-ասված է դեսպանության հաղորդագրությունում:

Городской совет Парижа единогласно принял резолюцию в защиту армянского народа
Поддержи А1+!Городской совет Парижа 13 октября единогласно принял резолюцию в защиту армянского народа. В резолюции осуждается агрессия Азербайджана против суверенной территории Армении. Об этом сообщает посольство Армении во Франции.
«Резолюцией Париж осуждает агрессию Азербайджана в отношении суверенной территории Армении, назвав агрессию Азербайджана грубыми нарушениями международного права и прав человека. Городской совет Парижа призывает правительство Франции ввести санкции против руководителей Азербайджана», - говорится в сообщении посольства.