Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Տոյվո Կլաարին (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի հետ կապված վերջին զարգացումներին, ինչպես նաև ԼՂ հայության իրավունքների և անվտանգության երաշխիքների ապահովմանը վերաբերող հարցեր:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգությանը, խաղաղությանն ու կայունությանն առնչվող խնդիրների, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման, տարածաշրջանի տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման գործընթացի շուրջ:
Կողմերը կարևորել են ԵՄ քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը Հայաստանում և անդրադարձել առաքելության գործունեությանը:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է Պրահայում կայացած հանդիպման ձևաչափի համաձայն հետագա քննարկումների կարևորությունը:

Никол Пашинян принял Тойво Клаара (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял специального представителя ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клаара.
Собеседники обсудили вопросы нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, последние развития вокруг нагорно-карабахской проблемы, а также обеспечения прав и гарантий безопасности армян Нагорного Карабаха.
Состоялся обмен мнениями по вопросам региональной безопасности, мира и стабильности, делимитации границы между Арменией и Азербайджаном, а также по процессу разблокирования транспортной инфраструктуры региона.
Стороны подчеркнули важность развернутой в Армении гражданской миссии ЕС и коснулись ее деятельности.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность дальнейших обсуждений в соответствии с форматом состоявшейся в Праге встречи.