ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել Տալլինում
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն Էստոնիայի Հանրապետությունում հանդիպումներ է ունեցել Էստոնիայի վաչապետի արտաքին քաղաքականության հարցերով խորհրդատու Լիիս Լիպրե-Յարմայի, Արտաքին գործերի նախարարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Կիլիկե Սիլաստե-Էլինգի, ինչպես նաև Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախկին նախագահ (այժմ՝ անդամ) Մարկո Միհկելսոնի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում կողմերը կարևորել են երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված բարձր մակարդակով հանդիպումների անցկացումը, ինչպես նաև ԵՄ առաքելության ներկայությունը Հայաստանում։
ԱԽ քարտուղարը գործընկերներին է ներկայացրել Հայաստանի անվտանգային սպառնալիքները, մասնավորապես՝ Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի նկատմամբ հավանական էսկալացիան։
Կողմերը կարևորել են Հայաստանի և Էստոնիայի միջև անվտանգային ոլորտում համագործակցությունը, ինչպես նաև Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդման գործընթացները։

Секретарь СБ Армен Григорян провёл рабочие встречи в Таллинне
Поддержи А1+!Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провел в Эстонской Республике встречи с советником премьер-министра по вопросам внешней политики Лийс Липре-Ярмой, заместителем министра иностранных дел по политическим вопросам Килике Силласте Эллинг, а также бывшим председателем (ныне членом) Комитета по международным отношениям Марко Михкельсоном.
В ходе встреч стороны подчеркнули необходимость проведения встреч на высоком уровне, направленных на укрепление двусторонних отношений, а также отметили важность присутствия миссии ЕС в Армении.
Секретарь Совета безопасности представил своим коллегам угрозы безопасности Армении, в частности, возможную эскалацию со стороны Азербайджана в отношении Армении и Нагорного Карабаха.
Стороны подчеркнули важность сотрудничества в сфере безопасности между Арменией и Эстонией, а также процессов по укреплению демократии в Армении.