«Յուքոմ»-ի աջակցությամբ կայացել է «Գիտելիքն ուժ է» մենթալ թվաբանության 4-րդ միջազգային օլիմպիադան
«Յուքոմ» ընկերության աջակցությամբ մայիսի 6-7-ին Կ․ Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացել է «Գիտելիքն ուժ է» մենթալ թվաբանության 4-րդ միջազգային օլիմպիադան։ Տարվա կրթական խոշորագույն իրադարձությանը մասնակցել է 4-16 տարեկան 600 աշակերտ Երևանից, Հայաստանի գրեթե բոլոր մարզերից ու Ռուսաստանից, որոնք հնարավորություն էին ստացել ևս մեկ անգամ ցուցադրելու իրենց գիտելիքներն ու հմտությունները:
Օլիմպիադան կազմակերպել է լրացուցիչ կրթական ոլորտում լայնամասշտաբ գործունեություն ծավալող IQ Center Global Education-ը: IQ Center-ը, հանդիսանալով Հայաստանի Մենթալ թվաբանության ասոցիացիայի հիմնադիրը և աշխարհում մենթալ թվաբանության հիմնադիր PAMA Global և SAMA Global միջազգային ասոցիացիաների միակ և պաշտոնական ներկայացուցիչը տարածաշրջանում, արդեն 6 տարի է՝ Երևանի ու մարզերի հազարավոր երեխաներին հնարավորություն է ընձեռում ուսումնասիրել մենթալ թվաբանությունը:
«Ուրախ ենք ոչ միայն միջոցառման տեխնիկական աջակիցը հանդիսանալ` ապահովելով արագագործ ինտերնետ կապը, այլև շնորհավորում ենք 12-ամյա Արինա Աբելյանին Մարտունուց ու 8-ամյա Էդուարդ Փաշայանին Երևանից՝ սուպեր հաղթողների տիտղոսին և Ucom-ի հատուկ մրցանակներին արժանանալու համար», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Մենթալ թվաբանության 4-րդ միջազգային օլիմպիադան համախմբել է մի շարք պատվավոր հյուրերի՝ կրթական հաստատությունների ղեկավարների, առաջատար բիզնեսների ներկայացուցիչների, երգիչների, դերասանների ու արվեստագետների, որոնց ներկայությունը ոգևորել է մասնակիցներին:
Օլիմպիադան ամփոփվել է մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությամբ: Մասնակից բոլոր երեխաները հատուկ նվերներ են ստացել IQ Center Global Education-ից: Իսկ հաղթական հորիզոնականներ զբաղեցրած տասնյակ մասնակիցներ նվերների են արժանացել Օլիմպիադայի հովանավորների ու գործընկերների կողմից: Մրցույթից հետո երեխաները դիտել են շոու ծրագիր, մասնակցել խաղերի, վիկտորինաների, ֆլեշմոբերի, ռոբոտաշինության և արվեստի վարպետաց դասերի: Մասնակիցներին ուղեկցող ավելի քան երկու հազար ծնողների համար միջոցառման ողջ ընթացքում գործել է ցուցահանդես:

При поддержке Ucom состоялась 4-я международная олимпиада по ментальной арифметике «Знание – сила»
При поддержке компании Ucom 6-7 мая сего года в спортивно-концертном комплексе имени К. Демирчяна прошла 4-ая международная олимпиада по ментальной арифметике «Знание – сила». В крупнейшем образовательном мероприятии года приняли участие 600 детей в возрасте от 4 до 16 лет из Еревана, практически всех регионов Армении и из России, которые получили возможность еще раз продемонстрировать свои знания и умения.
Организатором олимпиады выступил IQ Center Global Education, осуществляющий масштабную деятельность в сфере дополнительного образования. IQ Center, являясь учредителем Армянской ассоциации ментальной арифметики и единственным и официальным представителем в регионе основоположников ментальной арифметики в мире PAMA Global и SAMA Global, уже 6 лет обеспечивает тысячи детей в Ереване и в регионах возможностью изучать ментальную арифметику.
«Мы рады не только оказать техническую поддержку в ходе мероприятия, обеспечив высокоскоростной интернет, но и поздравляем 12-летнюю Арину Абелян из Мартуни и 8-летнего Эдуарда Пашаяна из Еревана с завоеванием титула суперпобедителией, таким образом удостоившись специальных призов от Ucom», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
4-ая международная олимпиада по ментальной арифметике собрала ряд почетных гостей: руководителей учебных заведений, представителей крупного бизнеса, певцов, актеров и художников, присутствие которых подбодрило участников.
Олимпиада завершилась церемонией награждения. Все дети-участники получили специальные подарки от IQ Center Global Education. Десятки участников, занявшие призовые места, получили подарки от спонсоров и партнеров Олимпиады. После соревнований дети посмотрели шоу-программу, поучаствовали в играх, викторинах, флешмобах, мастер-классах по робототехнике и искусству. На протяжении всего мероприятия проходила выставка для более чем двух тысяч родителей, сопровождавших участников.