«ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերներ» ընկերությունը Երևանում բացում է իր գրասենյակը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերներ» (AxelMondrian & Partners) Եվրոպական ցանցի անդամ որակավորված խորհրդատվական ընկերությունն ուրախ է հայտարարել Հայաստանում իր գործունեության մեկնարկի մասին։ Երևանյան գրասենյակի բացմամբ «ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերները» տարածաշրջան է բերում հաղորդակցության ոլորտի և հեղինակության կառավարման դասական դպրոցն ու ինստիտուցիոնալ գիտելիքը: Ընկերությունն իր որակավորված մասնագետների միջոցով կհամագործակցի մասնավոր և հանրային ընկերությունների հետ` փորձարարական ու աղմկոտ մեդիա հարթակներում սեփական բրենդն ու հեղինակությունը կառուցելու համար:
«ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերները» մասնագիտացած է կորպորատիվ ռազմավարությունների մշակման, ընկերությունների ղեկավար կազմերի հեղինակության կառավարման, ընկերությունների խոշորացման և միավորման հաղորդակցության մեջ: Ընկերության գործունեության կարևոր ուղղություններից են բրենդի և մարքեթինգային արշավների իրականացումը, ֆիլմերի նկարահանումը, կորպորատիվ հաշվետվությունների հրատարակումը: «ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերները» մասնագիտացած է նաև կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերում, իրականացնում է կոմերցիոն և քաղաքական արշավներ, աջակցում ճգնաժամային հաղորդակցության գործիքակազմով:
Հայաստանյան գրասենյակի կառավարման գործընկեր, գլխավոր գործադիր տնօրեն է նշանակվել Շուշան Հարությունյանը, որը հաղորդակցական նախագծերի կառավարման և գործունեության 17 տարվա փորձառություն ունի: Շուշան Հարությունյանը, որը Կենտրոնական եվրոպական համալսարանի և Օքսֆորդի համալսարանի բիզնես դպրոցի շրջանավարտ է, աշխատել և ղեկավարել է 10-ից 600 hոգանոց պրոեկտային թիմեր Երևանում, Բրյուսելում, Լոնդոնում և Վարշավայում:
«ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերների» երևանյան գրասենյակում աշխատում են մասնագետներ Եվրոպայից և ԱՊՀ-ից: Ընկերությունը բաց է համագործակցության համար և հայտնում է տարեկան մեկ «պրո-բոնո» նախագծի իրականացման պատրաստակամության մասին, որը կունենա հասարակական կամ մշակութային նշանակալի արժեք՝ նպաստելով գործունեության երկրի քաղաքացիների բարեկեցությանը։
«Աքսել Մոնդրիան և գործընկերներ» ՓԲԸ-ն Հայաստանում գրանցվել է 2022թ. նոյեմբերին, և հիմնադիրների կազմում են կառավարման գործընկեր Շուշան Հարությունյանը, Մայքլ Քամբեքը («Օգիլվի», «Բըրսն Քոհն ընդ Վոլֆ» հաղորդակցական ընկերությունների եվրոպական տարածաշրջանի նախկին ղեկավար կազմից), Գուրգեն Խաչատրյանը («Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, «Յուքոմ» ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ), Հովհաննես Գրիգորյանը («Բրեվիս» ընկերության հիմնադիր, տնօրեն): Ընկերությունը գործում է մասնագիտական չափորոշիչների, թափանցիկության և էթիկայի եվրոպական կանոնակարգերով:
Տեսանյութերում` ԱքսելՄոնդրիան անթոլոգիան պատմում է ընկերության փիլիսոփայության մասին` գործունեության երեք առանցքային գործիքակազմի կիրառմամբ։

AxelMondrian & Partners
Компания «АксельМондриан и Партнеры» (AxelMondrian & Partners), квалифицированная консалтинговая компания, входящая в европейскую сеть,  рада сообщить о начале своей деятельности в Армении. С открытием ереванского офиса «АксельМондриан и Партнеры» представляет в регионе выдающееся сочетание классической методологии и институционального опыта в области коммуникаций и управления репутацией. Благодаря своим опытным и высококвалифицированным специалистам компания готова сотрудничать как с частными, так и с государственными организациями, помогая им создавать свой собственный уникальный бренд и репутацию в сложном и динамичном медиа-ландшафте.
«АксельМондриан и Партнеры» предлагает ряд специализированных услуг, включая разработку корпоративной стратегии, управление репутацией руководителей, корпоративного роста, а также коммуникацию при слияниях и поглощениях. Среди ключевых направлений деятельности фирмы — запуск брендовых и маркетинговых кампаний, производство фильмов и публикация корпоративных отчетов. Также компания «АксельМондриан и Партнеры» специализирована в программах корпоративной социальной ответственности, реализует коммерческие и политические кампании и предоставлением надежных стратегий кризисной коммуникации.
Управляющим партнером и Главным исполнительным директором армянского офиса назначена Шушан Арутюнян, имеющая 17-летний опыт управления и реализации коммуникационных проектов. Выпускница Центрально-европейского университета и Бизнес-школы Оксфордского университета, Шушан Арутюнян работала и руководила проектными группами от 10 до 600 специалистов в Ереване, Брюсселе, Лондоне и Варшаве. В «АксельМондриан и Партнеры» работают специалисты из Европы и СНГ. Компания открыта для сотрудничества и сообщает о готовности реализовать один «pro-bono» проект в год, выбранный за его значительное социальное или культурное влияние на местное сообщество.
ЗАО «Аксель Мондриан и Партнеры» официально зарегистрировано в Армении в ноябре 2022 года. Учредителями являются Шушан Арутюнян (управляющий партнер), Майкл Камбэк (бывший руководитель европейского региона коммуникационных компаний Ogilvy, Burson Cohn & Wolfe), Гурген Хачатрян (соучредитель группы «Галакси», председатель совета директоров компании «Юком») и Ованес Григорян (основатель, директор компании «Бревис»). Компания строго придерживается европейских стандартов профессионального поведения, продвигая прозрачность и соблюдение этических норм во всей своей деятельности.
"АксельМондриан и Партнеры"
Антология АксельМондриан рассказывает о философии компании с помощью трех ключевых инструментов деятельности