Ադրբեջանն ու Ռուսաստանը ծրագրել են Փաշինյանին տանել Մոսկվա․ Վարդան Հարությունյան (տեսանյութ)
«Ադրբեջանը Ռուսաստանի հետ ծրագրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին տանել Մոսկվա։ Կհաջողեն, թե ոչ, չեմ կարող ասել, որովհետև Փաշինյանն անկանխատեսելի գործիչ է»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց իրավապաշտպան Վարդան Հարությունյանը։
Իրավապաշտպանը հիշեցրեց, որ անցած տարվա սեպտեմբերյան հարձակումից հետո Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Ն․Փաշինյանին խորամանկ քայլով տարավ Սոչի՝ Ալիևի հետ հանդիպելու։ «Ընդամենը մի բառով, որ Արցախի հարցի լուծումը թողնելու են ապագային»,- հավելեց նա։
Անդրադառնալով Հայաստանի վրա Ադրբեջանի հնարավոր հարձակմանը վերաբերող լուրերին՝ Վ․Հարությունյանն ասաց, թե Ն․Փաշինյանին Մոսկվա տանելը դրանից ավելի վտանգավոր կլինի։

Азербайджан и Россия планировали отвезти Пашиняна в Москву: Вардан Арутюнян (видео)
«Азербайджан и Россия планировали отвезти премьер-министра Никола Пашиняна в Москву. Удастся ли им это или нет – не могу сказать, так как Пашинян – непредсказуемый деятель», - сказал в беседе с «А1+» правозащитник Вардан Арутюнян.
Правозащитник напомнил, что после сентябрьского нападения в прошлом году президент России Владимир Путин хитрым способом отвёз Н. Пашиняна в Сочи – на встречу с Алиевым. «Всего одним словом, что решение Арцахского вопроса оставят на будущее», с- добавил он.
Коснувшись слухов, касающихся возможного нападения Азербайджана на Армению, В. Арутюнян сказал, что если Н. Пашиняна отвезут в Москву, это будет ещё опаснее.