Հայաստանի և Լեհաստանի ԱԳ նախարարներն անդրադարձել են Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀունվարի 29-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լեհաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նորանշանակ նախարար Ռադոսլավ Սիկորսկիի հետ։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել երկկողմ փոխգործակցությանն ու դրա հետագա զարգացման ուղղությամբ առաջիկա հնարավոր շփումներին:
Հայաստանի և Լեհաստանի ԱԳ նախարարներն անդրադարձ են կատարել Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակին: Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման՝ ՀՀ տեսլականը և դրա հիմքում դրված առանցքային սկզբունքները:

Главы МИД Армении и Польши обсудили ситуацию с безопасностью на Южном Кавказе
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян 29 января провел телефонный разговор с новоназначенным министром иностранных дел Республики Польша Радославом Сикорским.
Собеседники затронули двустороннее взаимодействие и возможные последующие контакты, направленные на его дальнейшее развитие.
Министры иностранных дел Армении и Польши затронули ситуацию с безопасностью на Южном Кавказе. Министр Мирзоян представил видение Республики Армения по установлению мира и стабильности в регионе, а также ключевые принципы, заложенные в его основу.