«Դա Պուտինի հանձնարարականն էր, որ հայ ժողովրդի գիտակցության մեջ ողջ պատասխանատվությունը ՌԴ վրա չմնա» (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Մեծ գրոհներից առաջ ուժերի վերաճանաչում, վերադասավորում, հետախուզություն է տեղի ունենում։ Տեղի է ունենում ճիշտ այն, ինչ, եթե թերթեք դասագրքերը, կտեսնեք, որ տեղի էր ունենում առաջին համաշխարհային պատերազմի նախօրյակին, երկրորդ համաշխարհային պատերազմի նախօրյակին։ Բլոկավորվում են։ Հարմար դաշնակիցներ ընտրելու փնտրտուք է հիմա»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց հանրային գործիչ Միքայել Հայրապետյանը՝ անդրադառնալով տարածաշրջանային զարգացումներին։
Մ․ Հայրապետյանը հավելեց, որ երրորդ համաշխարհային պատերազմը սկսվել է, պարզապես մտահոգությունն այն է, թե արդյոք կհաջողվի՞, որ այն լինի ոչ միջուկային։
Ինչ վերաբերում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, թե ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի անդամակցությունն ըստ էության սառեցված է, ասում է՝ դա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանձնարարությունն էր։ «Դա Պուտինի հանձնարարականն էր, որ հայ ժողովրդի գիտակցության մեջ ամբողջ պատասխանատվությունը հանկարծ չմնա ՌԴ վրա»,- հավելեց Մ․ Հայրապետյանը։

«Это было распоряжение Путина, чтобы вся ответственность в сознании армянского народа не лежала на РФ» (видео)
«Перед крупными атаками происходят рекогносцировка, перегруппировка и разведка сил. Происходит именно то, что, если полистать учебники, вы увидите, происходило накануне Первой мировой войны, накануне Второй мировой войны. Разделяются на блоки. Сейчас предстоит выбрать подходящих союзников», - сказал в беседе с «А1+» общественный деятель Микаэл Айрапетян, коснувшись развития событий в регионе.
М. Айрапетян добавил, что третья мировая война началась, единственное беспокойство заключается в том, удастся ли ей быть безъядерной.
Что касается заявления премьер-министра Никола Пашиняна о том, что членство Армении в ОДКБ фактически заморожено, то он говорит, что это было распоряжение президента РФ Владимира Путина. «Это было распоряжение Путина, чтобы вся ответственность в сознании армянского народа не лежала на РФ»,- добавил М. Айрапетян.