Հույս ունենք, որ ՊՊԾ-ն կկարողանա զարգանալ և դառնալ պետական անվտանգություն ապահովող գործունակ հատուկ ծառայություն․ վարչապետ (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Պետական պահպանության ծառայության ծառայողներին է ներկայացրել ՊՊԾ նորանշանակ պետ Արթուր Գասպարյանին:
Վարչապետը նախ շնորհակալություն է հայտնել Սարգիս Հովհաննիսյանին Պետական պահպանության ծառայության պետի պաշտոնում կատարած և ընդհանրապես ծառայությունում երկարամյա աշխատանքի համար: Նիկոլ Փաշինյանն Արթուր Գասպարյանին մաղթել է հաջողություններ՝ Պետական պահպանության ծառայության պետի պաշտոնում:
«Կարծում եմ՝ նախորդ տարին ծառայության համար շրջադարձային էր այն առումով, որ ծառայությունն իր զարգացման նոր փուլ է մտել՝ Ազգային անվտանգության ծառայությանը ենթակա մարմնից ստանալով Վարչապետին ենթակա մարմնի կարգավիճակ: Սա, ըստ էության, ընդհանուր պրոցեսից դուրս գտնվող մի քայլ չէ, այլ առաջին օրից, քայլ-քայլ տարբեր կարգավիճակների ձեռքբերումով Պետական պահպանության ծառայությունը զարգացել է այս ուղղությամբ: Բայց դա առաջին քայլն է կամ ավելի ճիշտ՝ երկար ճանապարհի սկիզբն է, որովհետև հույս ունենք, որ Պետական պահպանության ծառայությունը կկարողանա զարգանալ և դառնալ պետական անվտանգություն ապահովող գործունակ հատուկ ծառայություն:
Բայց ակնհայտ է նաև, որ դա մի օրում անել հնարավոր չէ, ոչ էլ երկու օրում, և մեզ պետք է ունենալ հստակ պատկերացում, հստակ պլան, թե ինչպես ենք դա իրականացնելու: Ըստ էության, այդ ծրագիրն առնվազն ձևավորման փուլում է, և պատկերացումները հիմնականում ձևավորված են: Ահա, եկել է դա իրագործելու ժամանակը: Նաև հընթացս պետք է ճշգրտումներ անել՝ հասկանալով, թե ինչն է պատեհ տվյալ իրավիճակի համար, ինչը՝ անպատեհ: Բայց, ընդհանուր առմամբ, կարծում եմ՝ շատ կարևոր որոշում է
կայացվել, և համոզված եմ այդ որոշման ճիշտ լինելու մեջ: Չնայած գործնական իրագործման ընթացքում կտեսնենք, որ ինչ-որ մոտեցումներ պետք է շտկել, ճշգրտել, բայց դա ուրիշ խոսակցության թեմա է:
Պարոն Հովհաննիսյան, ևս մեկ անգամ շնորհակալություն եմ հայտնում Ձեզ երկարամյա ծառայության համար, ընդհանրապես Պետական պահպանության ծառայությունում, և մասնավորապես, Պետական պահպանության ծառայության պետի պաշտոնում աշխատելու համար: Դուք հասցրել եք և՛ հին, և՛ նոր կարգավիճակում աշխատել և դա արժանի է գնահատանքի»:
Սարգիս Հովհաննիսյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին վստահության համար և շնորհավորել Արթուր Գասպարյանին Պետական պահպանության ծառայության պետի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ: Սարգիս Հովհաննիսյանը ՊՊԾ ծառայողներին մաղթել է խաղաղ ծառայություն:
Իր հերթին Արթուր Գասպարյանը ևս շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին վստահության համար. «Ինձ համար մեծ պատիվ է գլխավորելու Պետական պահպանության ծառայությունը: Վստահեցնում եմ Ձեզ, որ ծառայությունը մեծ պատվով կատարելու է իր առջև դրված բոլոր խնդիրները»:

Мы надеемся, что СГО сможет развиваться и стать функциональной специальной службой, обеспечивающей государственную безопасность: премьер-министр (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян представил сотрудникам Службы государственной охраны новоназначенного руководителя структуры Артура Гаспаряна.
Никол Пашинян сначала поблагодарил Саргиса Ованнисяна за многолетнюю работу на посту руководителя Службы государственной охраны. Премьер-министр пожелал Артуру Гаспаряну успехов на новом посту.
“Думаю, прошлый год был переломным для Службы в том смысле, что служба вступила в новый этап своего развития, отделившись от Службы национальной безопасности и получив статус подведомственного премьер-министру органа. По сути, это не оторванный общего процесса шаг, а с первого дня, шаг за шагом Служба государственной охраны развивалась в этом направлении. Но это первый шаг, точнее, начало большого пути, потому что мы надеемся, что Служба государственной охраны сможет развиваться и стать функциональной специальной службой, обеспечивающей государственную безопасность.
Но очевидно и то, что это невозможно сделать ни за один день, ни за два дня, и нам нужно иметь четкое представление, четкий план, как мы будем воплощать это в жизнь. По сути, этот проект находится как минимум на стадии формирования, и идеи в основном сформированы. И вот наступило время осуществить это. Также необходимо по ходу дела вносить коррективы, понимая, что подходит для данной ситуации, а что нет.
Но в целом я считаю, что было принято очень важное решение, и я убежден, что это решение правильное. Хотя в ходе практической реализации мы увидим, что некоторые подходы нужно будет скорректировать, но это уже тема для другого разговора.
Господин Ованнисян, еще раз благодарю Вас за многолетнюю службу, и в частности, за работу на посту руководителя Службы государственной охраны. Вам удалось поработать и в старом, и в новом статусе, и это заслуживает высокой оценки”.
Саргис Ованнисян поблагодарил премьер-министра за оказанное доверие и поздравил Артура Гаспаряна с назначением на должность главы Службы государственной охраны. Саргис Ованнисян пожелал сотрудникам структуры мирной службы.
В свою очередь Артур Гаспарян также поблагодарил премьер-министра за оказанное доверие: “Для меня большая честь возглавить Службу государственной охраны. Уверяю Вас, что Служба с честью выполнит все поставленные перед ней задачи”.