Մենք չենք հրաժարվում արևմտյան պետությունների հետ երկխոսությունից․ Պուտին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀինգերորդ անգամ ՌԴ նախագահի պաշտոնը ստանձնելուց հետո ունեցած ելույթում Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Մոսկվան չի հրաժարվում Արևմուտքի հետ երկխոսությունից։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՏԱՍՍ գործակալությունից:
«Մենք չենք հրաժարվում արևմտյան պետությունների հետ երկխոսությունից: Ընտրությունը նրանցն է. նրանք մտադի՞ր են արդյոք այսուհետ էլ փորձել կասեցնել Ռուսաստանի զարգացումը, շարունակել ագրեսիայի քաղաքականությունը, տարիներով չդադարող ճնշումը մեր երկրի վրա, թե՞ որոնել համագործակցության ու հաշտության ուղի»,- ասել է Պուտինը:
Իր երդմնակալության ելույթում ՌԴ նախագահը նաև հայտարարել է, որ Ռուսաստանը պատրաստ է երկխոսության անվտանգության և ռազմավարական կայունության շուրջ, բայց միայն հավասար պայմաններով:
Պուտինը վստահեցրել է, որ Ռուսաստանը եվրասիական ինտեգրման իր գործընկերների և զարգացման ինքնիշխան այլ կենտրոնների հետ կշարունակի աշխատանքը բազմաբևեռ աշխարհակարգի, անվտանգության հավասար և անբաժանելի համակարգի ձևավորման շուրջ:

Мы не отказываемся от диалога со странами Запада: Путин
В своем выступлении после вступления на должность президента России в пятый раз Владимир Путин заявил, что Москва не отказывается от диалога с Западом. “Арменпресс” передает об этом, со ссылкой на  ТАСС.
“Разговор, в том числе по вопросам безопасности, стратегической стабильности, возможен, но не с позиции силы, без всякого высокомерия, чванства и собственной исключительности, а только на равных, уважая интересы друг друга”, - сказал Путин.
Путин заверил, что Россия вместе со своими партнерами по евразийской интеграции и другими суверенными центрами развития продолжит работу по формированию многополярного миропорядка, равной и неделимой системы безопасности.
Как ранее сообщал “Арменпресс”, в Москве состоялась пятая инаугурация президента России Владимира Путина. Он будет занимать пост президента еще 6 лет, до 7 мая 2030 года.