Օրացույց.18-ը հունիսի (տեսանյութ)
1998-ի այս օրը Հայկական ատոմակայանի տնօրեն Սուրեն Ազատյանը տեղեկացրեց, որ իրենց նախաձեռնությամբ, առանց էներգավերահսկողության թույլտվության եւ առանց էկոլոգիական փորձաքննությունների արդյունքների, ռիսկի դիմելով` սկսել են օգտագործված վառելիքի չոր պահեստարանների կառուցումը: Հակառակ պարագայում, ըստ պարոն Ազատյանի, մի քանի տարի անց հարկադրված էինք լինելու դադարեցնել ատոմակայանի աշխատանքը, քանի որ Հանրապետությունից օգտագործված վառելիքի դուրսբերման հնարավորություն չունենք:
1999-ի այս օրը խորհրդարանի վստահության քվեին արժանացավ վարչապետ Վազգեն Սարգսյանի կառավարության ծրագիրը։ Դրական ակնկալիքներ ունեին բոլոր խմբակցությունները, նույնիսկ՝ Կոմկուսը։
2009-ի այս օրը մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ Հակոբ Հակոբյանը տարակուսած էր, թե ինչու համաներում չի կիրառվում Սասուն Միքայելյանի նկատմամբ։
2012-ի հունիսի 18-ին նորակազմ կառավարության անդրանիկ նիստն էր։ Վարչապետը ներկայացնում էր ծրագիրը, որ պետք է ուղարկվեր խորհրդարան՝ հաստատման։
2013-ի հունիսի 18-ին պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը հռետորական հարց էր հնչեցնում՝ իսկ ո՞վ է խոսելու այլոց չարաշահումների մասին բարձրաձայնող վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանի դղյակի մասին։

Календарь. 18 июня (видео)
Поддержи А1+!В сельхозакадемии проходит мероприятие, посвященное выпускникам. Среди них капитан команды КВН «Новые армяне» Арман Сагателян.
18-го июня 1997 года вице-председатели НС Ара Саакян и Карапет Рубинян подводили итоги прошедшего года работы парламента.
В этот день 1998 года директор Армянской атомной станции Сурен Азатян сообщил, что по их инициативе, без разрешения на энергоконтроль и без результатов экологических экспертиз, пойдя на риск, начали строительство сухих складов использованного топлива. В противном случае, по мнению Азатяна, через несколько лет мы были бы вынуждены прекратить работу атомной станции, т. к. у нас нет возможности вывезти из Республики использованное топливо.
18-го июня 1998 года в Армении чрезвычайный и полномочный посол Франции в Армении Мишель Легран утверждает, что сделка с Ереванским коньячным заводом необратима, в то же время возражая, что те, кто пытается запугать «Перно Рикар», наносят ущерб инвестиционной атмосфере Армении.