Հայաստանն ու Ադրբեջանը շարունակում են զգալի առաջընթաց գրանցել խաղաղության համաձայնագրի վերջնական ձևակերպման ուղղությամբ․ Մեթյու Միլեր
Միացյալ Նահանգների պետքարտուղարության խոսնակ Մեթյու Միլերը կարծիք է հայտնել, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը շարունակում են նշանակալի առաջընթաց գրանցել խաղաղության համաձայնագրի վերջնական ձևակերպման ուղղությամբ։
Այս մասին Միլլերը հայտարարել է լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում:
«Հայաստանն ու Ադրբեջանը շարունակում են նշանակալի առաջընթաց գրանցել խաղաղության համաձայնագրի վերջնական ձևակերպման ուղղությամբ։ Մենք հանձնառու ենք աջակցել այդ գործընթացին»։
Մեթյու Միլլերը նաև հավելել է, որ ինչպես արդեն ասվել է Միացյալ Նահանգների կողմից, Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության հաստատման ժամանակը եկել է։
«Մենք շարունակում ենք աշխատել՝ փորձելով հասնել համաձայնության», - նշել է Պետքարտուղարությանը խոսնակը:

Армения и Азербайджан продолжают добиваться значительного прогресса на пути к завершению работы над мирным соглашением: Мэтью Миллер
Официальный представитель Госдепартамента США Мэтью Миллер выразил мнение, что Армения и Азербайджан продолжают добиваться значительного прогресса на пути к завершению работы над мирным соглашением.
Об этом Миллер заявил на брифинге с журналистами.
“Армения и Азербайджан продолжают добиваться значительного прогресса на пути к окончательному оформлению мирного соглашения. Мы полны решимости поддержать этот процесс”.
Мэтью Миллер также добавил, что, как уже заявили США, пришло время установления мира между Ереваном и Баку.