452086880_818103363789207_9200963122581094658_n
Թուրքիայի Քընալը կղզու շուկայում հարձակման է ենթարկվել հայ համայնքի հայտնի ներկայացուցիչ Կարո Գաբրիելյանը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Ակոս» շաբաթաթերթը։
Նշվում է, որ հարձակման ժամանակ Գաբրիելյանի հասցեին ազգությունով պայմանավորված խտրական վիրավորանքներ են հնչել։
Գաբրիելյանը հայտնել է, որ հարձակման հետևանքով իր մատը կոտրվել է և դեմքին հարվածների հետքեր կան: Ոստիկանությունից նշել են, որ միջոցներ են ձեռնարկում և գործը կուղարկվի դատախազություն։
Հարձակումը դատապարտել է Ստամբուլի հայկական Սուրբ Գեդիկփաշա եկեղեցին։ Հայտարարության մեջ ասվում է, որ դատապարտում են այդ տհաճ և ռասիստական ​​հարձակումն ու շուտափույթ ապաքինում մաղթում Գաբրիելյանին։

В Турции подвергся нападению представитель армянской общины
Поддержи А1+!Известный представитель армянской общины Турции Каро Габриелян подвергся нападению на рынке турецкого острова Кыналы. Как передает Арменпресс, об этом сообщает еженедельная газета “Акос”.
Отмечается, что в ходе нападения в адрес Габриеляна были озвучены дискриминационные оскорбления по национальному признаку.
Габриелян сообщил, что в результате нападения у него сломан палец, а на лице имеются следы от ударов. В полиции заявили, что принимаются меры и дело будет передано в прокуратуру.
Нападение осудила Армянская церковь в Стамбуле. В заявлении говорится, что они осуждают это расистское нападение и желают Габриеляну скорейшего выздоровления.