Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ճապոնիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շիգերու Իշիբային Ճապոնիայի վարչապետ ընտրվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ճապոնիայի վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ և ամենայն հաջողություն եմ մաղթում Ձեզ՝ այդ պատասխանատու պաշտոնում:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Ճապոնիայի հետ բարեկամական հարաբերությունները՝ հիմնված ժողովրդավարական արժեքների և փոխադարձ վստահության վրա: Վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը երկկողմ փոխշահավետ համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում ընդլայնելու հարցում և սիրով հրավիրում Ձեզ այցելել Հայաստան՝ երկկողմ հարաբերություններն էլ ավելի ամրապնդելու նպատակով:
Բարձր ենք գնահատում Ճապոնիայի զգալի օժանդակությունը՝ ուղղված Հայաստանի բազմակողմանի զարգացմանը, և հուսով ենք առաջիկայում համագործակցության նոր ծրագրեր հաստատել՝ ի շահ և ի բարօրություն մեր ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում, իսկ Ճապոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղա­ղություն և բարեկեցություն»:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание Сигэру Исибе по случаю его избрания на пост премьер-министра Японии. В послании говорится:
“Сердечно поздравляю Вас с избранием на пост премьер-министра Японии и желаю Вам всяческих успехов на этом ответственном посту.
Армения придает важность дружественным отношениям с Японией, основанным на демократических ценностях и взаимном доверии. Подтверждаю свою готовность к расширению двустороннего взаимовыгодного сотрудничества в представляющих взаимный интерес сферах и приглашаю Вас посетить Армению с целью дальнейшего укрепления двусторонних отношений.
Высоко ценим значительную поддержку Японии, направленную на многостороннее развитие Армении, и надеемся в ближайшем будущем установить новые программы сотрудничества на благо и благосостояние наших народов.
елаю Вам крепкого здоровья и успехов во всех начинаниях, а дружественному народу Японии – мира и процветания”.