Հոկտեմբերի 16-ի ուշ երեկոյան և 17-ին, 17-ի լույս 18-ի գիշերը հանրապետության շրջանների մեծ մասում սպասվում են հորդառատ անձրևներ
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ
Արևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված, հոկտեմբերի 16-ի ուշ երեկոյան և 17-ին, 17-ի լույս 18-ի գիշերը հանրապետության շրջանների մեծ մասում սպասվում են հորդառատ անձրևներ և ամպրոպ։ Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 17-19-ին հանրապետության ողջ տարածքում աստիճանաբար կնվազի, այսօրվա համեմատ՝ մոտ 6-9 աստիճանով։ Հորդառատ տեղումներով պայմանավորված հոկտեմբերի 17 - 18 - ին հանրապետության գետերի մեծ մասում սպասվում է ջրի ելքերի զգալի մեծացում:

Из-за проникновения активного циклона с запада в большинстве регионов Армении поздним вечером 16 октября и в ночь с 17 на 18 октября ожидаются сильные дожди и грозы.
Об этом сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга, уточнив, что 17-19 октября температура воздуха постепенно понизится на всей территории республики примерно на 6-9 градусов по сравнению с сегодняшним днем.
В центре также предупреждают, что из-за обильных осадков 17-18 октября в большинстве рек республики ожидается значительное увеличение разлива воды.