Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Հանրապետության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն և սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Ղազախստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա առթիվ։
Այսօրվա տոնին առանձնահատուկ նշանակություն են տալիս հասարակական ներդաշնակության և հանդուրժողականության պայմաններում սոցիալ-տնտեսական և գիտատեխնիկական զարգացման ճանապարհին ունեցած Ձեր երկրի հաջողությունները։ Համաշխարհային ասպարեզում վայելելով արժանի հեղինակություն՝ Ղազախստանը կառուցողական դեր է խաղում տարածաշրջանային և միջազգային գործերում։ Այս ամենում ակնհայտ է Ձեր հետևողականությունն արդար պետություն կառուցելու հայեցակարգային կուրսն իրականացնելու հարցում։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Ղազախստանի հետ բոլոր ոլորտներում համագործակցության հետևողական ընդլայնումը, որն այս տարվա ապրիլին Հայաստան կատարած Ձեր պաշտոնական այցի արդյունքներով ստացել է ռազմավարական բնույթ։ Վստահ եմ, որ Երևանի և Աստանայի՝ մշտապես վստահության և փոխադարձ աջակցության վրա հիմնված համատեղ ջանքերի շնորհիվ հնարավոր է Հայաստանի և Ղազախստանի միջև բացել գործընկերության նոր հեռանկարներ, որոնք կհամապատասխանեն մեր պետությունների և ժողովուրդների նպատակներին։
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Կասիմ-Ժոմարտ Քեմելի, քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Казахстан Касым-Жомарту Токаеву по случаю Дня Республики.
В послании, распространенном Аппаратом премьер-министра РА, говорится:
“Уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич,
Тепло и сердечно поздравляю Вас по случаю национального праздника Республики Казахстан - Дня Республики.
Особую значимость сегодняшней дате придают успехи Вашей страны на пути социально-экономического и научно-технического развития в условиях общественного согласия и толерантности. Казахстан, пользуясь заслуженным авторитетом на мировой арене, играет конструктивную роль в региональных и международных делах. Во всем этом очевидна Ваша последовательность в реализации концептуального курса на построение справедливого государства.
Армения придаёт большое значение планомерному наращиванию сотрудничества с Казахстаном по всем направлениям, принявшему характер стратегической направленности по итогам Вашего официального визита в Армению в апреле текущего года. Уверен, что благодаря совместным, неизменно основанным на доверии и взаимной поддержке усилиям Еревана и Астаны можно приоткрыть новые перспективы партнёрства между Арменией и Казахстаном, отвечающие целям наших государств и народов.
Желаю Вам, уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич, доброго здоровья и новых успехов, а дружественному народу Казахстана - мира и благополучия”.